" /> Yaz İçin Erkek Saç Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Yaz İçin Erkek Saç Modelleri

Paylaş
 

Öncelikle saçınızı kestirdiğiniz kuaförünüze giyim tarzınız, kilonuz, boyunun, kişiliğiniz hakkında bilgi vermelisiniz.  Bu bilgiler sayesinde hem siz kesim sonucu mutlu olursunuz hemde kuaförünüz model seçmek için size yardımcı olur. Bu sene yanlar kısa orta uzun kesim modeli en çok tercih edilen modeldir. Uzun kısımda renklendirme veya ton açma yaparak daha havalı ve cool bir tarza sahip olabilirsiniz.  Uzun saç modelleri ise kirli sakalla kombine edilmekte.  Bu seçimleri yaparken boyunuz uzunluğu ve yüz şekliniz göz önüne alınmalıdır.

Uzun boya göre, kısa boya göre ve orta boya göre ayrı ayrı modeller uygulanır.  Aynı şekilde yüz tipine görede farklı modeller seçimi yapılır. 7 ayrı yüz tipi vardır. 1- yuvarlak yüz 2- kare yüz 3- dikdörtgen yüz 4- enine dikdörtgen yüz 5- üçgen yüz 6- ters üçgen yüz 7- baklava yüz. Her yüz şekline göre farklı modeller uygulanır. Bunlardan bazıları: Yuvarlak yüze göre kesim: Yuvarlak yüz dengeli bir şekle sahiptir.  Yüzde oynama yapılmaz.  Yüz şeklinden şikayetçi olanlar için üst taraflarda volümler oluşturarak yüzü arka planda bırakılır. Genellikle öne doğru kesimler tercih edilmektedir.  Kare yüze göre kesim: Kare yüzde dengeli yüz tiplerindendir.  Bu tip yüze sertlik on plana çıkmaktadır.  Kesim modeli bulmakta zorlanılan yüz tipidir. Genellikle kare kısa kesim tercih edilir.  Dikdörtgen yüze göre kesim: Değişiklik yapılabilen ama değişimi fazla belli etmeyen yüz tipidir.  Uzun kesimler tercih edilir çene kemiği geçmeyecek şekilde.  Enine dikdörtgen yüze göre kesim: Bu tip yüzlerde yüz şekli değişimi mümkündür.  Üst kısımlara doğru yükseklik ve yuvarlak kesimler tercih edilir.  Ters üçgen yüze göre kesim: Yapısı tamamen değiştirile bilen bir yüz tipidir. Genellikle modern kesimler tercih edilir.  Üçgen yüze göre kesim: Saç modelli zor seçilen bir yüz tipidir. Yanlış seçimlerde cansız ve bitkin gösterir. Genellikle kısa kare kesim tercih edilmektedir. Baklava yüze göre kesim: Bu yüz şeklinde uzun ,kısa ,dalgalı ,düz ve birçok model tercih edilebilir.

Bu yazı 3811 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun