" /> Yaka Çiçeği Nasıl Kullanılır? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Yaka Çiçeği Nasıl Kullanılır?

Paylaş
 

Yaka Çiçeği Nasıl Kullanılır?

Yaka çiçekleri çok şık bir aksesuar olmasına rağmen birçok erkek hayatında yalnızca birkaç kez takmıştır. Yaka çiçeği kullanımı bizim toplumumuzdaki erkekler için biraz fazla kadınsı bulunduğu için pek tercih edilmese de modern ve şık bir görünüm oluşturmaktadır.

İlk olarak bilmeniz gereken yaka çiçekleri ceketin sol yaka kısmına takılmalıdır. Eğer yakada bir düğme iliği bulunuyorsa çiçek onun üzerine konmalı ve iğne yardımıyla sabitleştirilmelidir. Ayrıca yaka çiçeklerini sadece smokin üzerine kullanmak zorunda değilsiniz blazer ceket yada paltonuzun üzerine bile kullanabilirsiniz.

Yaka çiçeği seçerken takımınızla ve gideceğiniz yerin temasıyla uyumlu olmasına özen göstermeniz yerinde olacaktır. En çok düğünlerde kullanıldıkları düşünülürse seçeceğiniz yaka çiçeği sağdıçlarınkiyle uyumlu olmalıdır.

Yaka çiçeği kullanmak konusunda emin değilseniz küçük beyaz bir tomurcuk sizin için ideal olacaktır. Tarzınızı yansıtma konusunda çekinceleriniz yoksa karanfil, gelinçiçeği ve gül gibi çiçeklerden oluşan yaka çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Bunlarla beraber günümüzde çok çeşitli model ve tarzlarda yaka çiçekleri bulunmaktadır. Minyatür ayçiçekleri, başak sapları, minik laleler bunlardan bazıları.

Çiçekler sadece yakalara süs olan aksesuarlar değildir. Aynı zamanda birçok kültürde çeşitli anlamlar içerir. Bu nedenle takacağınız yaka çiçeğinin içerdiği anlam hakkında fikrinizin olması önemli. Mesela karanfil genellikle cenazelerde kullanılır. Ayrıca mevsime göre canlı yaka çiçekleri kullanarak doğal bir şıklık yakalayabilirsiniz. Takacağınız çiçeğin fiziksel yapınıza uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. İri yapılı biriyseniz çok küçük çiçekler abes duracaktır yine minyon tipli biriyseniz aşırı büyük çiçekler kötü duracaktır.

Yaka Çiçeği Nasıl Kullanılır?

Bu yazı 2321 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun