" /> Tıraş Sivilceleri için Öneriler – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Tıraş Sivilceleri için Öneriler

Paylaş
 

Tıraş Sivilceleri için Öneriler

Resmi, disiplinli yerlerde çalışan beyler her gün tıraş olmak durumunda kalmaktadır. Her gün tıraş olmak zor değilmiş gibi birde ardından çıkan sivilceler çekilmez olmaktadır. Bazı ciltlerde sık tıraş olmaktan kaynaklanan sivilceler oluşmakta ve kötü bir görünüm yaratmaktadır.

Sivilceler ciddi sağlık sorunları değildir fakat fiziksel görünüm açısından rahatsız edicidir. Bununla beraber gerekli bakımlar yapıldığında sivilcelerden kurtulmak mümkün. Size vereceğimiz önerilere dikkat ederek tıraş sonrası sivilcelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Tıraşa başlamadan önce tüylerinizi yumuşatmanız kolaylık sağlayacak ve cildinizin daha az tahriş olmasını sağlayacaktır. Bunu sağlamak için yüzünüzü temizleme jeliyle ılık su kullanarak yıkayın. Ayrıca tıraş olurken sabun yerine köpükleri tercih edin ve tıraş bittikten sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Böylece cildiniz kurumayacak ve daha az tahriş olacak, daha az sivilcelenme olacaktır.

Bunlarla beraber fazla derinden tıraş olmak yani sinek kaydı yapmak aslında doğru değildir. Bu şekilde gözenekleriniz açılacağı için sivilceler mutlaka olacaktır. Ayrıca kaliteli bir jilet yada tıraş makinesi kullanmak da önemli.

Tıraş sonrası cildinizi kurularken mutlaka kendinize özel ve temiz bir havlu kullanmalısınız. Gözenekleriniz açılmış olacağı için bakterilere açık olacaktır. Ardından mutlaka nemlendiri bir krem kullanmalısınız. Cildin nemlendirilmesi sivilce oluşumunu önlemede etkilidir. Bunun için tıraş sonrası losyonları tercih edebilirsiniz. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde sivilceler elveda dersiniz. Hala sorun yaşıyorsanız bir dermatoloğa görünmenizde yarar var.

Bu yazı 1456 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun