" /> Teknolojinin İnsan Sağlığında Etkisi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Teknolojinin İnsan Sağlığında Etkisi

Paylaş
 

Teknolojinin İnsan Sağlığında Etkisi

Teknoloji, her ne kadar tüm bireylerin hayatını ve işlerini daha kolay bir hale getirse de, maalesef avantajları kadar dez avantajları da bulunmaktadır. Bunların en başında gelen cep telefonu kullanımı, erkeklik ve erkek sağlığı için ciddi tehlikeler oluşturabiliyor. Mesela, telefon sistemi ve radyasyondan kaynaklı olarak, DNA üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilirken, doğurganlığı da oldukça azaltmaktadır. Sperm kalitesini bozarken, kısırlık problemlerine bile neden olabilmesi mümkündür.

WHO verilerine göre, Dünya da yaklaşık olarak 4,8 milyar cep telefonu kullanan bulunuyor.  Kanser araştırmalarına göre, cep telefonlarında bulunan elektromanyetik dalgaların, karsiojen olarak tanımlanabilmesi mümkündür. Bunu da açıklayacak olursak, kanser yapan madde olarak tanımlamak doğru olacaktır. Yani, cep telefonlarının hem insan sağlığı açısından hem de doğurganlık açısından büyük riskler oluşturduğunu bilmeniz gerekiyor.

Elektromanyetik dalgalar ve insan sağlığına etkisi

Elektromanyetik dalgaların, karsiojen olarak tanımlanabilmesi mümkün değiştik.  Her ne kadar üreticiler tarafından cep telefonlarının kullanımı güvenli gibi açıklamalar olsa da, cep telefonlarınca üretilen elektromanyetik dalgaların, hayvan ve insan deneyleri ile olumsuz etkileri bilimsel olarak açıklamıştır.

Genel etkileri hakkında

                Aşırı kullanım sonrasında, ortaya çıkabilecek olan genel etkiler şunlardır diyebiliriz.

  • Yorgunluk
  • Baş ağrısı
  • Konsantrasyon güçlüğü
  • Lokal iritasyon
  • Yanma hissi

Bunların yanı sıra, uyku bozuklukları, nabız artışları ve hipertansiyon hastalıklarında da etkisi olduğu bilinmektedir. Bilinçli kullanılmaz ise eğer, kısırlığa bile sebep olabileceği, araştırmalar sonrasında ortaya koyulmuştur.

Teknolojinin İnsan Sağlığında Etkisi

Bu yazı 1500 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun