" /> Teknoloji Erkekliği Öldürüyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Teknoloji Erkekliği Öldürüyor

Paylaş
 

Teknoloji Erkekliği Öldürüyor

Who yani Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, cep telefonlarda bulunan radyasyonun, DNA üzerinde olumsuz etkiler oluşturabildiği araştırmalar sonucu ortaya koyulmuştur. Peki, pek çok erkeğin merak ettiği soru olan, teknoloji erkekliği öldürüyor mu sorusunun cevabı nedir? Bu konuda, Bahçeci Sağlık Grubu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Op. Dr. Bora Cengiz bazı açıklamalar yaparak, konuyu açıklığa kavuşturdu.

Elbette ki çok uzun süre telefon kullanımında, sperm sayısı ve hareketlilik azalacaktır. Canlılık ve morfolojiyi bozan telefonlar, kısa süre sonra, erkeklerde kısırlık sorunlarına neden olabilecektir. Yani, teknolojinin yanlış kullanımında kısırlığı tetikleyen pek çok etkisi bulunduğu bilinirken, erkekliği öldürmesi de mümkün olabilir.

Sperm sayısında azalma

Cep telefon kullanımlarında olan bu süreç, ırk ve bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Tabi ki çevresel faktörlerin de sperm sayısı ve kalitesini etkileyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Mesela, organik ürün üreten bir çiftçinin sperm sayısı ile kimyasal sektörde çalışan bir işçinin sperm sayıları aynı olabilmesi mümkün olmayabilir. Çünkü organik olarak beslenen kişi, bu konuda daha şanslı olacaktır. Şehir hayatında beslenme koşulları ve çevre şartları sperm sayısını azaltmakta etkili olabiliyor.

Teknolojinin sperm sayılarına etki ederek, erkekliği tehlikeye attığının yanı sıra, çevresel faktörlerde bu konuda etkili olabilmektedir. Bazı çevresel faktörler ise şunlardan ibarettir.

  • İçme suyu kirliliği
  • Böcek ve kontrolsüz tarım ilaçları kullanımı
  • Sigara kullanımı
  • Hava kirliliği

Teknolojinin yanı sıra, genel olarak, bu faktörler de, erkekler için tehlikeye sebep olabilmektedir.

Teknoloji Erkekliği Öldürüyor

Bu yazı 1113 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun