" /> Takım Elbisenin Yazılı Bulunmayan Kuralları – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Takım Elbisenin Yazılı Bulunmayan Kuralları

Paylaş
 

Bir takım şeylerin yazılı bulunmayan kuralları bulunmaktadır. Hele ki konu moda ile giyim olunca bu kurallar çok fazladır. Erkekler için de en fazla giyim kuralı takım elbiseler üzerinde bulunur. Bunları çok fazla yerine getiriyor muyuz sorusuna gelecek olur isek. Genelimizin sınıfta kalmış olduğumuzu görüyoruz. Gelin hep birlikte bu yazılı bulunmayan kurallara göz atalım.

Kravatın bir takım elbiseyi nasıl tamamladığını bilmekteyiz. Spor takımlarda belki kravat kullanmayabilirsiniz ancak söz konusu klasikler olduğunda, kravat takmanız gerekmektedir. Ve bunu yaparkende iyi tercihlerde bulunmanız gerekiyor. En fazla yapılan hatalardan bir tanesi de kravat genişliğinin hakkındadır. Takacak olduğunuz kravatın genişliği yaka genişliğinizi geçmemek mecburiyetindedir.

Bir takımdan bahsetmekteysek ceketleri de yabana atamayız. Takımımızın en önemli parçalarındandır. Üzerinize giyecek olduğunuz ceket inceyse yakasız bir model tercih etmelisiniz, bu daha da modern bir görünüm kazanabilmenizi sağlayacaktır.

Etrafınızda pek çok takım elbiseli kişiler görebilirsiniz. Bu fazlasıyla normaldir, lakin günümüzde cep mendili kullanmakta olanların sayısı çok azalmaya başladı. Ve bu azalma çokta hayra alamet değildir. Çünkü cep mendilleri ile kravat kombinasyonlarında fazlası ile alakasızlık mevcut. Ne kadar farklılık iyi olsa bile cep mendilinde çok uç renkleri ve de materyelleri seçmeyin.

Herkes değişik renkleri sevebilir, bunda hiç bir problem yoktur. Lakin giyimde her rengi giyeceksiniz diye bir kural da yoktur. Yolunuz herhangi bir cenaze törenine doğru gitmiyor ise, siyah ile gri kombininden kaçınmalısınız.

Kemer ile ayakkabının uyumlu olması ve de aynı renge sahip olması gerekmektedir. Günümüzde ters renklerde kombinasyonlara katılsa bile halen bu klasik model en fazla kullanılan taktiktir. Burada sizlere söyleyebilecek olduğumuz tek bir şey var o ise, kemerinizin ince olmasına dikkat etmelisiniz..

Bu yazı 1505 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun