" /> Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Paylaş
 

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Hergün kullanılmasa bile her zaman erkek gardrobunun temel parçalarından biridir takım elbiseler. Bazı erkekler işleri gereği her gün kullanır, bazıları ise nadiren. Bir gömlek yada kıravat kadar çok sık satın alınan bir kıyafet olmadığı için kalitesiyle beraber nasıl göründüğü de önem taşır erkekler için. Jilet gibi olarak tabir edilen bir takım elbise erkeklerin idolüdür.

Peki bu şekilde sorunsuz bir görünüm sağlayacak takım elbise nasıl seçilir? Üzerinizde sizin için dikilmiş gibi duracak ve sizi karizmatik gösterecek bir takım elbise seçebilmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Takım elbise ceketi nasıl olmalı?
Düzgün görünen bir omuz düz bir çizgi şeklinde görünür ve herhangi bir kırışıklık barındırmaz. Alacağınız ceketin omzunun uzunluğu, omuz kemiğinizle aynı olursa doğru görünecektir. Bir diğer önemli noktada ceketin yakasıdır. Ceket ve gömleğin yakaları beraber uyum içinde olmalı ve tam olarak oturmalı, ensede boşluk yada kıvrım bırakmamalı.

Ceketiniz ilikli değilken ön kısmındaki iki tarafta eşit hizada aşağıya doğru uzanmalı. Ceketlerinizi iliklediğinizde ise yakalarda bolluk ve ön tarafa doğru sarkma olmamalı. Ayrıca ceketinizle karnınız arasında 1 parmak kadar boşluk olmalı ki dar bir görünüm olmasın.

Ayrıca ceketin kolu gömleğin kol manşetini tamamen örtmemeli ve 1 cm kadar dışarıdan görünmeli. Ceketinizin boyunun çok uzun yada çok kısa olmamasına dikkat etmelisiniz. İdeal boy elinizin orta kısmına kadar olmasıdır.

Takım elbise pantolonu nasıl olmalı?
Pantolon seçimi itina ister. Üzerinize giydikten sonra arkadan ve önden nasıl göründüğünü incelemelisiniz. Ne çok dar ne çok bol olmamalı. Enine kırışıklıklar, arkadan kalça altında toparlanmalar olmamasına özen göstermelisiniz. Pantolonun paça uzunluğu ise ön kısmından çok az ayakkabı üzerine dökülmeli, arka kısımdan ise topuğun üstünde olmalı.

Bu yazı 1810 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun