" /> Süt ve Süt Ürünleri Prostat Yapıyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Süt ve Süt Ürünleri Prostat Yapıyor

Paylaş
 

Süt ve Süt Ürünleri Prostat Yapıyor

Türkiye de her ne kadar yaygın olarak görülse de, Dünya’da da prostat kanserinden hayatını kaybeden erkek sayısı oldukça fazla olabilmektedir. Yıllardır prostat kanserinden dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı artmışken, aslında teşhis erken koyulduğunda, tedavisi mümkün olabiliyor. Tabi ki beslenme alışkanlıkları ve tüketilen ürünlerde prostat kanserinde etkili olurken, sizlerin bu durumdan korunabilmesi için de biraz dikkatli olması gerekiyor.

Genel olarak 40 yaş ve üzeri erkeklerde bazı nedenlere bağlı olarak kendini yenileyen durumlar nedeni ile bir risk faktörü olarak karşınızda olabilmektedir.

Süt ve süt ürünleri tüketirseniz

Yapılan araştırmalara göre,  süt ve süt ürünlerinin, fazla tüketilmesi ya da tüketilmesi halinde, prostat kanseri riski daha da fazla artabiliyormuş. Bu açıklamayı yapan Yeni Yüzyıl Üni. Sağlık Fak. Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulitin, 40 yaşlardan sonra risk artsa da, yaşın yanı sıra, beslenmeye bağlı olarak da risk faktörleri artabiliyor diye eklemelerde de bulunmuştur.

Kalsiyum takviyesine hayır

Kanser riskini azaltanlar arasında, selenyum tüketmek ve egzersiz programları yer almaktadır. Bunlar ile birlikte, kanser riski azaltılabilir.

Yapılan araştırmalara göre yazılan makalelerde, süt ve süt ürünleri tüketimi ile birlikte prostat kanserinin risk faktörü olduğunu belirten Ulutin, süt ve süt ürünlerinde ki yağ oranının azalması ile birlikte, riskin de aşağılarda olması beklenmektedir. Beslenme şekillerine ve spor hayatınıza dikkat ederek, risk faktörlerini en aza indirebilirsiniz.

Süt ve Süt Ürünleri Prostat Yapıyor

Bu yazı 1675 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun