" /> Spor ve Kilo Verme – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Spor ve Kilo Verme

Paylaş
 

Spor ve Kilo Verme

Kilo vermek, aşırı kilolardan kurtulmak dediğimiz de akla ilk gelenler arasında ne yer alıyor? Tabi ki spor ve kilo verme aynı kategori de öyle değil mi? Sporun, yağ yakıcı özelliği, kas gelişimi, sağlıklı bir hayat, kalp ve damar sağlığı gibi pek çok konuda etkisi bulunuyor. Sizlerde artık spor planlamalarınızı oluşturarak, hayatınızı daha sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Günlük standart hayat

Biliyoruz ki hareketsiz ve en basitinden günlük yürüyüşü tamamlayan bireyler, çok farklı sağlık problemleri ile karşılaşıyor. Ayrıca, beslenme koşullarına da dikkat etmediğinde, çok aşırı şekilde kilo alıyor. Günlük yürüyüşler ve koşular sayesinde, akşama kadar aldığınız kalorilerden kurtulabilirsiniz.

Aldığınızı yakmanız gerekiyor

Eğer ki vücudunuz için gerekli kalori miktarı, örneğin, 1000 kcal. Fakat siz, 1200 kcal kalori aldınız. İşte fazladan aldığınız 200 kcal, sizlere bir fazlalık olarak karşınıza çıkıyor. Yapılan araştırmalara göre, ortalama 70 kg olan bir kişi, saatte 8 km hız ile koşu yaparsa, ortalama olarak 280 kcal kaybedecektir.

Hız artırıldığında, daha fazla kalori yakarak, spor ve kilo verme arasında ki ilişkiyi kendiniz görebilirsiniz. Aynı hız ve süreçte, 85 kilogram bir kişi ise, 340 kcal yakması mümkündür. Bu da kilonuza ve vücut özelliklerinize göre değişiklik gösteriyor.

Düzenli uygulama

Bahsedilen koşma işlemi, düzenli olarak sağlandığında, daha fazla kalori yakarak, ideal kiloya ulaşabilirsiniz. Yani, yukarı da, fazladan aldığınız 200 kalori için, ortalama 1 saat boyunca koşmanız gerekiyor. Böylelikle de hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Spor ve Kilo Verme

Bu yazı 1352 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun