" /> Şort Modelleri ve Şort Nasıl Giyilir? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Şort Modelleri ve Şort Nasıl Giyilir?

Paylaş
 

Şort Modelleri ve Şort Nasıl Giyilir?

Şort denildiğinde aklımıza ilk olarak yazlık tatil yerlerinde, plajda, deniz kenarında giyilen kıyafet geliyor. Ancak son zamanlarda erkek modasında şortlar tamamen günlük hayata adapte olmuş durumda. Hatta öyle ki artık şortlar kravat ve ceketle beraber bile kullanılabiliyor.

Kentli modern erkekler özellikle sıcak günlerde jean pantolonlar yerine şort modelleri giymeyi tercih ediyor. Ferah, rahat, şık bir görünüm veren şortlar sıcakları daha çekilir hale getiriyor. Toprak renk tonlarında, lacivert tonlarında veya taş rengi olan chino, bermuda şort modelleri iyi bir şekilde kombinlendiği zaman şehir hayatında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Şort Nasıl Seçilir?
Şort seçiminde önemli olan noktalar boyu, bol yada dar olmamasıdır. Kombin yaparken gömlek, ayakkabı seçimi ayrıca önem taşır. Şort seçerken ideal olan uzunluk iç paça boyunun uygun ölçülerde olmasıdır. Eğer iç paça boyu 14 cm ve altında olursa çok kısa olacak, 30 cm ve üzerinde olursa ise çok uzun olacaktır. Genel olarak 23 cm ideal olandır. Kilonuz ve bacak uzunluğuna göre bunu artırabilir veyaz azaltabilirsiniz.

Üzerinize giydiğinizde şortun paçası dize doğru gittikçe genişlememeli ve daralmamalıdır. Ayrıca kalça bölgenizde potluk oluşturmamalıdır.

Şortlarla Hangi Ayakkabılar Giyilir?
Şort kombinlerinde seçeceğiniz ayakkabı çok hassastır. Şortunuz ile beraber asla kullanmamanız gereken ayakkabılar salon, kösele ve rugan ayakkabı modelleridir. Eğer sahil kenarında iseniz flip flopları kullanabilirsiniz. Şehirde ise spor ayakkabılar ve spor görünümlü babet tarzı ayakkabılar uygun olacaktır.

Şortlarınızı gömlek yada tişörtlerle kombinlerken üzerine bırakabileceğiniz gibi içine sokarak kemerle de kullanabilirsiniz. Ancak V yaka ve sıfır yaka tişörtler içine sokmaya uygun değildir.

Bu yazı 2142 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun