" /> Smokin Nasıl Seçilmeli? 2016 Smokin Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Smokin Nasıl Seçilmeli? 2016 Smokin Modelleri

Paylaş
 

Smokin Nasıl Seçilmeli?

Resmi davetler için kıyafet yada damatlık seçimi söz konusu olduğunda akla ilk gelen smokinlerdir. Son zamanlarda şık takım elbiselerin kullanımı artsa da bir erkek için her zaman smokin verdiği şıklık ve klasiklik vazgeçilmez. Doğru smokin nasıl seçilir, smokin seçerken nelere dikkat edilmeli?

Özellikle uzun ve ince kemikli bir yapıya sahip erkeklere smokin çok yakışmaktadır. Eğer fiziğinize güveniyor ve yeterince inceyseniz herkesin cesaret edip giyemeceği kruvaze smokin seçebilirsiniz. Boyunuzun aşırı uzun görünmesinden rahatsız oluyorsanız kalın pileli smokin kemeri, volümlü papyon kullanmanız iyi bir çözüm olacaktır.

Uzun fakat iri kemiklere sahip kaslı bir erkekseniz olduğunuzdan daha ince gösterecek smokin modeli tercih etmelisiniz. Bunun için tek düğmeli smokinler sizin için biçilmiş kaftandır. Ayrıca yakanın ince olmasına özen gösterin. Bununla beraber şal yaka smokinler de sizin yapınız için uygundur. Papyon kullanmak yerine şık bir kravat ve kuşak kullanmak yerine kemer daha zayıf görünmenizi sağlar.

Kısa boylu ve kaslı bir yapınız varsa tek düğme yada çift düğmeli smokinler, ince bir şal yakalı smokin sizin için ideal tercihlerdir. Özellikle kruvaze ve üç düğmeli smokinlerden kaçınmalısınız.

Çift yırtmaçlı olan smokin ceketleri şık bir görünüm oluşturmaz. Ayrıca smokinin etek uzunluğu başparmağı geçmemeli, kol uzunluğu ise kısa olmalıdır. Smokin alırken pantolonu da önemlidir. Takım elbiselerde olduğu gibi ayakkabı üzerine düşmemeli ve dar kesim olmalıdır. Ayrıca gömleği manşetli seçilmelidir. Eğer papyon kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle ata yaka smokin giymelisiniz.

Smokin Nasıl Seçilmeli? 2016 Smokin Modelleri

Bu yazı 2901 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun