" /> Sertleşme Sorununda Kimler Risk Altında – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Sertleşme Sorununda Kimler Risk Altında

Paylaş
 

Sertleşme Sorununda Kimler Risk Altında

1990 yılları ve 2000 li yılların başında, büyük çaplı sıklık çalışmaları yapılarak, bazı verilere ulaşıldı. Toplumsal algı farklılık nedenleri ile birbirinden farklı sonuca ulaşabilmek mümkün olurken, ortalama olarak 40 yaş bireylerde % 10 ile % 40 arasında sertlik sorunları görülebilmektedir. Fakat yaş 70 olarak ele alındığında, bu oran % 50 ile % 80 aralığında erkeklerin karşısındadır. Yani, serleşme sorunları, yaşa bağlı olarak kendin, farklı bağlamda gösterebilmektedir. Genel olarak ileri yaş problemleri olarak bilinirken, genç yaşlarda da pek çok farklı psikolojik nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Türkiye’de ise, sertleşme bozukluk sıklığı, yapılan araştırmalarda alınan verilere göre, % 69,2 olarak ciddi bir orana ulaşılmıştır.

Peki, kimler risk altındadır?

Bahsedildiği gibi, pek çok farklı nedene bağlı olsa da, risk altında olan gruplar aslında kısmen bellidir. Kısaca, sertlik sorunlarında risk altında olan erkek gruplarından bahsetmek gerekirse, yapılan araştırmalara göre şu gruplar belirlenmiştir.

Yüksek kolesterol ya da yüksek tansiyon bu sorunu tetikleyebilmektedir. Tabi ki sürekli hareketsiz kalma kan akışınızı yavaşlatacaktır. Bu da sertlik sorunlarında etkili olabilir. Bunun yanı sıra, sigara tüketimi de sertlik sorunlarında etkili olabildiği gözlemlenmiştir.

Bazı hasta grupları da sertlik sorunlarına maruz kalabileceği gibi, bu hastalık grupları da şu şekilde belirlenmiştir.

  • Diyabet hastalarında % 4,1 oranında
  • Periferik damar hastalığı, % 2,6
  • Kardiyak problemlerde % 1,8
  • Hiperlipidemisi olanlar % 1,7
  • Yüksek tansiyon da ise % 1,6 değerleri ile sorunla karşılaşabilmek mümkündür.

Sertleşme Sorununda Kimler Risk Altında

Bu yazı 1143 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun