" /> Şeker Hastalığı Sertlik Sorunu Yapıyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Şeker Hastalığı Sertlik Sorunu Yapıyor

Paylaş
 

Şeker Hastalığı Sertlik Sorunu Yapıyor

Erkeklerin cinsel hayatlarında oldukça sık karşılaştığı problemlerin başında, sertlik problemleri geliyor. Genel olarak ileri yaşlarda ortaya çıksa da, genç yaşlarda da farklı sebeplere bağlı olarak kendini göstermesi mümkün gibi görünüyor.

Yapılan araştırmalar ve Prof. Dr. Hattat’ın açıklamalarına göre, erkeklerde bulunan şeker hastalıklarının da az bir oranla olsa da, sertleşme sorunlarına sebep olabildiği belirtilmektedir. Şeker hastalıklarından dolayı, ilk olarak, penise kan taşıyan damarlar etkileniyor. Gayet normal olarak penis kan damarlarında akış normal düzeylere olmaz ise, sertleşme durumu mümkün olmuyor. Sertliğin sağlanabilmesi için, penis damarlarında yer alan kan akışınızın yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Eğer ki kan yeterli düzeyde pompalanmıyor ise, sertleşme sorunları ortaya çıkarak, erkeklerin korkulu rüyası olabilmeyi başarıyor.

 Sertleşme işlevi sinirleri hasar görüyor

Kan damarlarına etki edebildiği gibi, şeker hastalığından dolayı, sertleşme işlevini gören sinirler de hasar görebiliyor.  Böylelikle de diyabet hastası olan erkeklerin % 50 – % 70 olarak sertleşme problemlerine yatkın hale gelebilmesi bekleniyor.

Hastaların yarısında sorun yaşanıyor

Son 10 yıl verileri göz önüne alındığında, şeker hastası olan hastaların, nerdeyse yarısında, sertleşme sorunları görüldüğü belirtiliyor. Sertleşme sorunlarının yanı sıra, orgazm duygularında azalma, zevk alamama ya da geriye doğru boşalma gibi sorunlarda sıklaşabiliyor. Tabi ki geciken boşalma durumları da bunlar ile birlikte hastaların karşısında olabiliyor. Şeker hastalıkları yaşıyorsanız, sertlik sorunlarınız buna bağlı olabileceğinden, uzman bir doktor ile görüşmeler yapmanız, sizler için faydalı olabilecektir.

Şeker Hastalığı Sertlik Sorunu Yapıyor

Bu yazı 1304 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun