" /> Sakal Bakımı İçin Neler Yapılmalıdır? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Sakal Bakımı İçin Neler Yapılmalıdır?

Paylaş
 

Yaz aylarının da gelmesiyle birlikte oldukça önem teşkil eden bir unsur olan saçlarınıza bakım yapmanız için altın derecede öneme sahip önerileri sizlere sunuyoruz. Yaz sezonuna girdikten sonra, kış sezonuna göre daha da çok etkilenen bir durum olan saçlarını bakıma muhtaç bir hale gelebilir. Bu durumun en büyük sebebi ise saçlarınıza bakım yapma adı altında yaptığınız işlemler ve sonuç olarak saçlarınızın bu çalışmalardan gördüğü zarar ve ortaya çıkan durumlardır. Saçlara yanlış yapılan bakımların, saçlarınıza zarar verdiğini ve bu konuda araştırma yapan saç uzmanları birkaç not bıraktı. Bıraktığı notlar arasında dikkatimizi çeken ve yanlış bir algı yaratılan konuları düzeltmek için bu notları sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikli olarak yağlı saçlara sahip olan insanların kesinlikle saç kremi kullanmaması gerektiğini açıklayan saç uzmanları, yağlı saça uygulanan saç kreminin saçtaki yağ oranını arttırdığını ve başarısız bir işlem olarak ortaya çıktığını belirttiler. Kuru saçlar için ise saç kremi kullanımı mümkündür. Bunun en büyük sebebi ise saç kreminde yağlanmayı arttıran maddelerin saça uygulandığında saçlardaki yağlanmayı arttırdığını gözlemlemeleridir.

Bu yazı 1708 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun