" /> Safari Mont Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Safari Mont Modelleri

Paylaş
 

Safari Mont Modelleri

Genelde bahar mevsiminde giyinmekte zorlanırız. Hava yağmurlu diye giyiniriz ve güneş açar yada tam tersi olur. Bu nedenle bahar ayları için layering denilen kat kat giyinmek esastır. Özellikle dış giyim için hem serin tutacak hem de her türlü havaya hazır olacak kıyafetler önem taşır. Trençkotlar bu durumlar için yine herzamanki yerini korurken yeni sezonda safari montlar kurtarıcımız oluyor!

Ünlü oyuncu Clark Gable’nin Mogambo filminde giydiği safari montları hepimiz biliriz. Yeni sezonda öne çıkan montlar ise bundan çok farklı. Artık daha modern ve havalı safari montlar trendler arasındaki yerini aldı ve bir klasik haline gelmeye aday görülüyor. Bununla beraber safari montlar ilk olarak 19. yüzyılda İngiliz ordusunun kıyafetinden esinlenilerek ortaya çıkmıştır. Yaz-bahar mevsimi için hazırlanan bu montların en önemli özelliği serin tutmasıdır.

Günümüzde daha modern havaya bürünen bu montlar nemli ve sıcak atmosfere dayanabilecek kumaşlardan hazırlanıyor ve terletmiyor. Eskiden daha çok toprak ve haki renk tonlarında tasarlanan bu montlar şimdi pek çok renk alternatifi ve modeli ile üretiliyor. Yine geçmişte bol kesim ve geniş yakalı olarak dikilen safari mont modelleri günümüzde fit ve slim formlarda tasarlanarak yeni nesil moda anlayışına uyarlanıyor.

Safari montunuzu jean yada chino pantolonlarınız ile kombinleyebileceğiniz gibi takım elbise üzerine bile kullanabilirsiniz. Hem yaz hem bahar aylarında kullanabileceğiniz bu montları çiçekli gömlekler ile tamamlayabileceğiniz gibi trikolar ile de kombinleyebilirsiniz.

Bu yazı 3231 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun