" /> Saç Yağlanmaması İçin Ne Yapmalı ? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Saç Yağlanmaması İçin Ne Yapmalı ?

Paylaş
 

Saçlar için yağ oranı oldukça önemlidir, yağ dengesi saç ve saç derisi için hayati önem arz etmektedir. Saç derisinin kuru olması saç ve saç dersine zarar vermekte saçların dökülmesine ve kopmasına saç dersi içinse kepeklenmeye ve saç dersinde kaşınmanın oluşmasına neden olmaktadır. yağ saç derisinin de bazı problem yaratmaktadır saçlar sürekli yağlı olmakta saçlar kötü ve kişiyi rahatsız etmektedir. Kişinin her gün saçlarını yıkanmasına neden olmaktadır yağlı saçlar hem kuru saçlar hem de yağlı saçların problemleri vardır. Burada yağ dengelemesi her saç tipi içinde önemlidir. Bu yazımızda yağlı saçlar için yapılması gerekenleri birkaç öneri sunacağınız.

Saçlarınız yağ ise her gün yıkıyorsanız bunu yapmayın yıkanan saçlar daha çok yağlanmaktan ve yıkamada saç derisine zarar vermekte, yağ dengeleyici şampuan alın ve saç kremlerini kullanmayın illada kullanma ihtiyacım var diyorsanız saç kremini saç derinize temastan kaçının saçlarınıza ve saç uçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmayın saç derinize temas eden fön makinesi daha çok yağ üretmesine neden olacaktır saçlarınızı havlu ile kurutun. Meyve ve sebzeleri bolca tüketin meyve sebzeler eksik olan vitaminlerin izin tamamlanmasını sağlayacaktır ve yağ dengenizi koruyacaktır.

Papatya suyu ile saçlarınızı duralın. Bir litre suyu iki yemek kaşığı kurutulmuş papatyayı 15 dakika kaynatın duş alın saçlarınızı şampuandan arındırdıktan sonra papatya suyuyla ıslatın tüm saçları ve deriyi bunu 5 defa uygulayın. Elma sirkesi 1 yemek kaşığı ve bir litre suya karıştırın saçlarınızı bu karışımla ile durulayın. Oldukça yararlıdır yağ oranını dengeler.

Bu yazı 1843 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun