" /> Saç ve Sakal Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Saç ve Sakal Modelleri

Paylaş
 

Saç ve Sakal Modelleri

Erkekler için saç ve sakal çok önem verdikleri mevzular arasındadır. Bir erkek saç ve sakal modelini değiştirerek çok farklı bir görünüme kavuşabilir. Her yıl farklı trendler öne çıkıyor ve artık erkekleri hep aynı saç kesimi ile görmüyoruz.

Bu sezon saç ve sakal modelleri arasında en çok öne çıkan undercut denilen model. Bu modelde saçın yan kısmından ve arka kısmından kısaltılırken orta ve üst kısımları uzun bırakılır. Sakal ile beraber de kullanılabilen bu model son yılların vazgeçilmez trendleri arasında. Bu modeli kuşkusuz en iyi taşıyan erkeklerden biri David Beckham’dır.

Dolgun yanaklara sahipseniz sakalın yüzünüzü kapatmaması için kirli yada hafif sakal kullanmanız yerinde olacaktır. Oval yüz hatlarına sahip beyler her tarz sakalı rahatlıkla kullanabilir. Saç ve sakal modelleri konusunda yüz hatları kesinlikle es geçilmemesi gereken bir konudur. Üçgen dediğimiz yüze sahip olan beyler kalın ve gür sakallar kullanarak yüzlerini ovalleştirebilir. Alnınız açıksa saçlarınızı uzatarak kapatabilirsiniz. Geniş omuzlara sahip beyler yüze oturan ve gür bir formda kullanılan kabasakalları tercih edebilir. Yalnız burada önemli bir noktayı belirtelim ki bu model size biraz yaş katacaktır.

1900’lü senelerin başında ilk olarak çıkan ve günümüzde tekrar parlayan Hipster sakal modeli çene yapısına göre farklı şekillerde kullanılabilir. Eğer çeneniz geniş ve çıkık ise çene bölgesindeki kıllar kısa bırakılmalıdır. Çenesi dar ve içe doğru olan kişiler ise çene bölgesindeki kılları uzun tutabilir.

Bu yazı 4850 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun