" /> Saç Kestirmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz ? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Saç Kestirmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Paylaş
 

Saç kestirmek bayanlar için çok zor bir süreçtir. Çünkü bayanlar kolay kolay saç kestirmezler. Ya depresyona girmişlerdir. Ya da saçlarının daha sağlıklı ve kendini toplaması için saç kestirirler. Ancak erkekler için saç kestirmek bayanların tam tersine çok sıradan bir işlem gibi görürler. Ve saç kestirirken öncesinde dikkat etmesi gerekenlere dikkat etmezler. Saç kestirmeden dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle saç kestirmek için kuaföre gitmişseniz aklınız bir model olması gerekir. Önceden sizin zevkinize ve size yakışacak modelleri seçmeniz gerekir. Yüz yapınıza fiziğinize kilonuza uyacak ve size yakışacak modelleri seçiniz. Saçınızı kestirmeye karar verdiniz ve kuaföre gitmeden önce bir duş alayım diyorsanız bu yanlış bir durumdur. Çünkü saçlarınızı şampuanla yıkadığınız zaman saç dipleri tahriş olmuş olabilir. Saç kesildiği vakit tahriş olmuş saç diplerindeki saçlar dökülür ve tekrar saçın uzamasını geciktirecek bir durumu doğurur. Eğer uzun saçlarınız varsa ve kuaföre gidip biraz kestirmek istiyorsanız mutlaka kuaföre ne kadar kesileceği konusunda fikir verin. Aksi takdirde kuaför saçınızı fazla kesip sizi üzebilir.

Saçınızı kestirmek için kuaföre gittiğiniz zaman mutlaka hijyene önem verin. Gün içinde onlarca farklı kişilerin saçları kesilir. Saçı yağlı ve kepekli birini saç kesimi sırasında kullandığı aletleri başka bir kişide kullandığı zaman kepekler başka birine taşınabilir. Bu yüzden aletler sürekli temizlenmelidir. Saç kestirmeden önce çok dikkatli olunuz.

Bu yazı 2031 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun