" /> Saç Dökülmesine Karşı Alınacak Önlemler – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Saç Dökülmesine Karşı Alınacak Önlemler

Paylaş
 

Saç dökülmesi günümüzde kadın ve erkek, genç, yaşlı demeksizin her kişinin yaşabileceği bir problem olmaktadır. Saçların dökülmesi hem fiziksel hem de psikolojik men kişiyi rahatsız etmekte kişiyi ciddi anlamda etkilemektedir. Uzmanlar günde 60-100 tel arası saçın dökülmesini normal karşılamakta bu aralıkta saçlarınız dökülüyorsa paniğe gerek yok normal bir olaydır bu. Saçların dökülmesinin sebepleri ise stres, uyku sorunu yaşayanlar, yeteri kadar beslenmeyenler, saç boyası, saç açıcısı, fön, saç kurutma, şampuanın değiştirmesi, alınan bazı ilaçların yan etkiler, hastalıklar çok aşırı sıcak su ile saç ve saç derisinin maruz kalması, menopoz öncesi dönem ve yaş da önemli faktördür bu sebepler saçın dökülmesine neden olur. saç dökülmesine karşı alınacak önlemler mükemmel sonuç vermekte dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını sağlamakta ve sağlıklı saç ve saç derisine sahip olmanızı sağlamaktadır.

Bolca su için su saç ve dersini ve saçların sağlığı için oldukça önemlidir günde 10-12 bardak su içmeye çalışın. Sağlıklı uyku sağlıklı kişi demek uyku saatlerinize dikkat edin uykusuzluk birçok problemin oluşmasına neden ve saçların dökülmesinin sebeplerinden biridir. Stres çağın hastalığı desek yanlış olmaz stres kişinin en büyük düşmanıdır ve saçların da dökülmesini sağlayan bir faktördür stresle yaşamayı ve daha az etkilenmeye çalışın. Meyve ve sebzeler yapıla araştırmalarda yeteri kadar meyve ve sebze tüketenlerin saçların dökülmediği ispat edilmiştir.
Balık, balık bolca tüketin hafta da en az iki defa balık tüketin balığın içerisindeki vitaminler saç ve saç derisini koruyan etkenle mevcuttur. Ayrıca bazı bitkisel yağlarda saça iyi gelmek te bu yağlarla haftada bir saç derinize maske olarak uygulayın, badem yağı, zeytin yağı, papatya suyu, ısırgan otu gibi yağlar.

Bu yazı 1661 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun