" /> Protein tozu hakkında sık sorulan sorular – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Protein tozu hakkında sık sorulan sorular

Paylaş
 

Protein tozu hakkında sık sorulan sorular

İnsan vücudunun temel yapı maddelerinden olan proteinler kaslardan spermlere kadar pekçok hücremizde bulunmaktadır. Bu nedenle protein vücut geliştiren yada herhangi bir ağır spor dalıyla ilgilenen erkekler için ayrıca önemlidir.

Özellikle ağır spor yapılırken, antrenmanlarda ve katılınılan müsabakalarda kaslarda küçük miktarlarda yırtılmalar yaşanır ki bunun için en iyi ilaç protein olmaktadır. Protein ihtiyacı bu anlamda çok önemli olup sporla uğraşan erkekler besinlerden aldıkları proteinlerle yetinmeyip ilave olarak protein tozu almaktadır. Bu noktada en çok akıllara takılan soru protein tozunun yararı ve kilo aldırıp aldırmayacağı yönünde olmaktadır. Peki protein tozu kilo aldırır mı ?

Protein tozlarının içeriklerini incelediğimizde kalori oranlarının düşük olduğunu görüyoruz. Ancak gerekli olmadığı halde fazla miktarlarda alındığında elbette ki kilo yapacaktır. Hızlı etki görmek isteyen beyler doktor kontrolü dışında keyfi olarak kullanabiliyorlar ve vücutlarının ihtiyacından fazla miktarda alabiliyorlar. Bu durumlara karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Bununla beraber protein tozu kullanan erkeklerin en çok merak ettiği konulardan biri de bıraktıktan sonra kaslarında meydana gelebilecek değişimlerdir. Protein tozu kullanımını bıraktıktan sonra eğer yeterli miktarda antrenman yapmaz ve beslenmenize özen göstermezseniz kaslarınız eski gergin halini kaybedecek ve biraz sarkacaktır. Bunun nedeni tamamen sizinle alakalıdır.

Ayrıca protein tozu kullanmayı bıraktığınızda yine aynı şekilde beslenmeniz yeterli seviyede olmadığında kaslarınız sönecektir. Bunun nedeni bu tozların içinde bulunan kreatin maddesinin vücutta su tutmasıdır. Kullanımı bırakıldığında bu su vücuttan atılacağı için bir miktar sönme yaşarsınız.

Bu yazı 1481 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun