" /> Prostat için Çözüm Önerileri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Prostat için Çözüm Önerileri

Paylaş
 

Prostat için Çözüm Önerileri

Prostat problemi özellikle 50 yaş üzeri erkeklerin kabusu olmaktadır. Bu rahatsızlığa geç yakalanmak yada yakalanma ihtimalini azaltmak için birtakım önlemler almak mümkün. Gün içinde fiziksel aktivitenizi yeterli seviyede tutmanın yanında beslenmenize özen göstermeniz prostat için önemli. Prostata karşı kendinizi soğuktan korumanız önemlidir. Özellikle vücudunuzun belden aşağısını herzaman sıcak tutmalısınız.

Prostat rahatsızlığı her erkekte farklı olarak görülür. Genel olarak genç erkeklerde prostat iltihabı problemi yaşanırken olgun erkeklerde prostat büyümesi yada prostat kanseri görülmektedir. Eğer 40 -50 yaşlarını geçtiyseniz mutlaka düzenli olarak kontrollere gitmelisiniz. Çünkü bu yaşlardan sonra erkeklerde prostat bezi içerisinde iyi huylu bir ur meydana gelir ve büyümeye başlar.

Prostat olmaya karşı tedbirli olmak adına idrarınızı takip etmeli ve idrarınızda meydana gelebilecek basıncında ve miktarında azalma, tamamını yapamama vb. sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. Çok fazla oturup hareketsiz kalmaktan kaçınmalı bol bol domates ve nar tüketmelisiniz. İdrarınız geldiğinde bekletmemeli hamam sauna gibi yerlere sık sık gitmelisiniz. Ayrıca özellikle iyi huylu prostat büyümesinde baharatlı, yağlı yiyeceklerden ve aşırı et tüketmekten kaçınmalısınız.

Artık günümüzde gelişen tıp teknikleri ile çok büyük olmayan prostatlarda lazerle ameliyat yapılabiliyor. Tamamen ağrısız bir ameliyattır. Hasta ertesi gün taburcu olup hayatına dönebilmektedir. Herhangi bir kanama tehlikesi, ağrı gibi yan etkileri yoktur. Günümüzde hastalığa göre değişmekle birlikte Neodym-YAG, Holmium, Greenlight gibi çeşitli lazer teknikleri kullanılmaktadır. İyileşme süreci 3 haftayı bulmakla birlikte 6 ayda bir kontroller devam etmektedir.

Bu yazı 1205 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun