" /> ‘Pizza kalorilerini atmak için dört saat’ uyarısı çalışmaları, – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

‘Pizza kalorilerini atmak için dört saat’ uyarısı çalışmaları,

Paylaş
 

İngiliz araştırmacılar, Gıda paketleri, bir kişinin üründe bulunan kalorileri yakmak için ne kadar egzersiz yapması gerektiğini göstermelidir.

Bir pizzadaki kalorilerden çıkmanın dört saat sürdüğünü veya bir çikolatadan 22 dakikada çıkmak, yemeğin enerji maliyeti konusunda bir farkındalık yarattığını söylüyorlar.

Etiketler, araştırma çalışmalarının önerdiği gibi insanların daha az şımartmaya yardımcı olacağını söyledi.

Amaç, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını obezite ile mücadeleye teşvik etmektir.

14 çalışmayı inceleyen Loughborough Üniversitesi’nden araştırmacılara göre, bu tür bir etiketleme, bir kişinin günlük ortalama alımından yaklaşık 200 kalori azaltabiliyordu.

Kalori hakkında

  • Bir yiyecek veya içecek maddesindeki enerji miktarı kalori cinsinden ölçülür (kcal)
  • Vücudunuzun çalışması için yeterli enerjiyi sağlamak için erkeklerin günde yaklaşık 2.500 kcal’a ve kadınların yaklaşık 2.000 kcal’a ihtiyacı vardır – solunumdan koşuya kadar her şey için
  • Yandığınızdan daha fazla kalori yemek şişmanlığa neden olur çünkü fazla kaloriler yağ olarak depolanır
  • Her gün biraz fazla yemek bile ekler

Bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak Epidemiyoloji ve Toplum Sağlığı Dergisi’nde ülke genelinde obezite düzeylerine etki edeceğini söylüyorlar.

İngiltere’de yetişkinlerin üçte ikisinden fazlası aşırı kilolu veya obezdir.

  • Egzersiz kalori etiketleri ‘tetikleyebilir’
  • İhtiyacınız olan kalori miktarını hesaplayın
  • Doğru kalori türünü aldığınızdan emin olmak
  • Festival sıcak içecekler için şeker aşırı yük uyarısı

Lider araştırmacı Prof. Amanda Daley, “Halkı ne yedikleri hakkında iyi kararlar almanın ve halkı daha fiziksel olarak aktif hale getirmeye çalışmanın farklı yollarıyla ilgileniyoruz” dedi.

Ve yemeğin “egzersiz kalorileri” ile etiketlenmesi, insanların ne yediklerini anlamalarını ve onları daha iyi seçimler yapmaları için dürtmelerini kolaylaştırdı.

Profesör Daley, belirli atıştırmalık ve işlemlerden gelen kalorileri yakmak için ne kadar fiziksel egzersiz yapılması gerektiğinin farkına varacaklarını söyledi.

“Halkın gıdalardaki kalori sayısını rutin olarak küçümsemediğini biliyoruz” dedi.

“Yani, bir çikolatalı kek alırsanız ve örneğin 500 kalori içeriyorsa, o zaman yaklaşık 50 dakika sürüyor.

“Bu kesinlikle diyetle ilgili değil.

“Halkı eğitmekle ilgili, yiyecek tükettiğinizde, bir enerji maliyeti olduğunu, bu yüzden şunu düşünebilirler ki,“ Gerçekten iki saatimi o çikolatalı keki yakmak ister miyim? Çikolatalı kek gerçekten buna değer mi? ”

‘Tetikleme’ riski

Kraliyet Halk Sağlığı Derneği en kısa zamanda piyasaya sürülen etiketlemeyi görmek istiyor ve bunun birçok tüketicinin de memnuniyetle karşılayacağı bir hareket olduğunu söylüyor.

Şöyle diyor: “Bu etiketleme türü bir bireyin kalori tüketimini enerji harcaması bağlamında gerçekten ortaya koyuyor ve katilden ne kadar çıkabileceğimizi bilerek obezite ile karşılaştığımız rekor seviyelerin bir kısmını açıklıyor.

“Küçük değişiklikler kalori tüketiminde ve sonuçta kilo alımında büyük bir genel fark yaratabilir.”

Profesör Daley, büyük bir gıda zincirinin veya şirketin ürünlerindeki yeni etiketleri denemeye istekli olacağını ve böylece sistemin “gerçek hayat” denemesi yapabileceğini umuyor.

Ancak, gıdaları bu şekilde etiketleme konusunda endişeler dile getirilmiştir.

Yeme bozukluğu sadakalarından Tom Quinn, “Obezitenin azaltılmasının önemini fark etmemize rağmen, bu şekilde gıdaları etiketlemek, yeme bozukluğu çeken ya da savunmasız olanlar için inanılmaz derecede tetikleyici olma riskini doğuruyor.

“Yeme bozukluğu olan birçok insanın aşırı egzersiz yapmakta zorlandığını biliyoruz, bu nedenle belirli yiyecekleri yakmak için ne kadar egzersiz yapılacağını söylemek, semptomlarını şiddetlendirme riskini taşıyor.”

Bu yazı 876 kere okundu.
Etiketler:
Pizza kalori
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun