" /> Orta Boylu Erkek İçin Saç Modelleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Orta Boylu Erkek İçin Saç Modelleri

murat boz
Paylaş
 

Orta boya sahip erkekler, eğer boylarından memnun değil iseler, seçecekleri saç kesim ve modeli ile olduklarından daha uzun görülebilirler. Veya boylarından memnun olsalar bile, saç konusundaki yanlış tercihleri sonucunda normalden daha kısa görünebilirler. Saç tasarımı ile ilgilenen uzmanlar, her kilo ve boya uygun ayrı bir modelin olduğunu ve bu modeller sayesinde istediğiniz ideal görünüme kavuşabileceğinizi söylüyorlar. Peki, orta boylu erkekler için ideal saç modelleri nelerdir? Sizler için araştırıp, bu yazımızda derledik.

İlk olarak boyunuzdan çok memnun değil ve olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız, orta boy kesilmiş saç modellerini tercih etmelisiniz. Tahminen yarım parmaktan uzun bir biçimde saçlarınızı kestirip, ön ve üst kısımları karışık, doğal haliyle kullanmalısınız. Dilerseniz, ön ve üst kısımları karıştırdıktan sonra jöle ile sabitleyip, dış faktörler ile bozulmasını engelleyebilirsiniz. Böylece hem ideal saç şeklini yakalayacak hem de oldukça moda olan bir modeli tercih etmiş olacaksınız. İkinci seçeneğimiz ise, boyundan memnun olanlar için. Bu durumda sizi kısa gösterecek olan kesim ve modellerden uzak durmalısınız. Örneğin, saçları ortadan ayırarak yana yatırma veya arkaya doğru yatırarak tarama. Bu iki model de boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine sebep olacaktır. Yapılmaması gereken modelleri söyledikten sonra isterseniz ne yapmanız gerek bir de ona bakalım. Sizin için en ideal olan saç modeli, yanların çok kısa kesilmesi ve ön ile üstlerin uzun bırakılarak arkaya doğru, fön yardımıyla hafif kabartılması ile oluşan modeldir. Bir diğer seçenek ise, yan kısımları hafif arkaya doğru taramak ve ön ile üst kısımları kabartarak sağdan sola doğru tarayarak jöle yardımıyla sabitlemektir.

Bu yazı 3452 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun