" /> Ofiste Çalışanlar için Antrenman Teknikleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Ofiste Çalışanlar için Antrenman Teknikleri

Paylaş
 

Ofiste Çalışanlar için Antrenman Teknikleri

Modern dünyada fazla hareket imkanının bulunmadığı iş hayatı fiziksel sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Gün içinde uzun saatler masabaşında yapılan mesailer iskelet ve kas sisteminizi etkilediği gibi dikkat edilmediğinde kilo alımlarına da neden oluyor. Bununla beraber ofis ortamında olsak bile kendimize zaman ayırarak spor yapmak ve fit kalmak mümkün. Böylece kendinizi iyi hissetmekle kalmaz aynı zamanda vücudunuzu kasmadan antrenman yapma fırsatı yaratmış olursunuz.

1-2 Dakikalık Step Aerobic Yapın
Ofis ortamı için yapılabilecek en ideal egzersizlerden biridir. Rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir merdiven bularak 1-2 dakika boyunca aşağı yukarı inip çıkarak step yapın. Kaymadan sağlam adımlarla yaparsanız bacak ve kalça kaslarınız çalışacak, tüm gün oturmanın acısı çıkacaktır.

30-40 Saniye Jumping Jack Yapın
Bu tür kardiyovasküler dediğimiz hareketler özellikle alzheimer gibi hastalıklar için idealdir. Dayanabildiğiniz kadar lavaboya gidip bu hareketi yapabilirsiniz. Dik bir şekilde durduktan sonra havaya zıplayın. Zıplama sırasında ayaklarınızı ve kollarınızı açın. Omuz, karın, bacak kasları için harika bir hareket olduğu gibi metobolizmanızı hızlandırıp enerji verecektir.

30-40 Saniye One Legged Squat Yapın
Harika bir squat hareketi olup özellikle bacakları güçlendirmek için idealdir. Oturduğunuz yerden yapma imkanı sağladığı için her ortamda uygulayabilirsiniz. Oturduğunuz yerde tek ayağınızı havaya kaldırın ve bacağınızı düz bir şekilde tutun. Ardından oturduğunuz yerden kalkın ve geri oturun. Bu hareketi dayanabildiğiniz kadar 30-40 saniye yapın.

30-40 Saniye Leg Lifts Yapın
Yine oturduğunuz yerden yapabileceğiniz harika bir ofis egzersizi. Bu hareket ile karın kaslarınız güçlenir ve kondisyonunuz artar. Dik bir şekilde yerinize oturduktan sonra sağ bacağınızı 90 derece açı oluşturacak şekilde kaldırın ve düz tutun. Ardından bacağınızı kaldırıp indirin. Set halinde sağ ve sol bacak için ayrı ayrı uygulayın.

Bu yazı 1314 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun