" /> Mantık Evliliği Yapmak Doğru Mu ? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Mantık Evliliği Yapmak Doğru Mu ?

Paylaş
 

Mantık evliliğinde aşk yoktur. Kişilerin sosyal statü veya maddiyat için yaptıkları evlilik türüne denir. Doğu bölgelerde daha sıklıkla rastlanır. Mantık evliliğinde kişiler birbirini tanımaz. Zamanla tanışırlar sonradan aşık olanların sayısı oldukça azdır. Saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkiyi devam ederlerse evlilikleri normal seyrinde devam eder. Ama taraflar birbirine saygısız sevgisiz davrandığı sürece evlilikte tartışma huzursuzluk her zaman meydana gelir. Arada sevgi olmadığı için katlanacakta birşey yoktur. Mantık evliliğinde aşk evliline göre boşanma daha çoktur.Günümüzde evlilik artık ciddiyetini yitirmiştir durumdadır.

Mantık evliliğinin kötü yanlarında biride aşk duygusunu hiç bir zaman yaşayamamaktır. İçinde her zaman keşkeler kalır. Aşk çok farklı bir duyugudur. İyi yönünden çok acı yanı daha çoktur. Aşık olan kişi her yönden değişir. Ama mantık evliliğinde aşk olmadığı için değişim pek olmaz. Karşısındaki insanı kaybetme korkusu yoktur. Çocukta olduktan sonra çocuğa ilgi artar eşlerin birbirine olan ilgisi sevgisi iyice azalır. Evlilikte fikirlerin uyuşması çok önemlidir. Sonuçta arkadaşlık ilişkisi değildir bu ciddiyet korunmalıdır. Mantık evliliğindede cinsellik çok önemlidir. Eğer iyi bir cinsel ilişki yaşanırsa iki tarafta birbirini tatmin ederse aralarında aşktan daha kuvvetli bir bağ oluşur. Eşler arasındaki cinsel sorun, eşlerin birbirine yeteri kadar zaman ayırması, dayak küçük düşürücü davranışlar, İşkolik bir eş , din mezhep ve kültür farkları ,aldatma gibi sorunlar mantık evliliğinde çokça yaşanan sorunlardır. Mantık evliliğine tamamen kötü veya tamamen iyi denilemez. Biraz kişilere birazda kadere kalmış bir şeydir.

Bu yazı 1402 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun