" /> Kol Kaslarım Neden Gelişmiyor? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Kol Kaslarım Neden Gelişmiyor?

Paylaş
 

Kol Kaslarım Neden Gelişmiyor?

Her erkek geniş kol kaslarına sahip olmak ister. Bu nedenle bir spor salonuna girdiğinizde kol kaslarını çalıştıran erkeklere daha çok rastlarsınız. Yapılan tüm çabalara rağmen kol kasları bir türlü gelişmez. Ancak sadece gözden kaçan bazı noktalara dikkat etmek yeterli olacaktır.

Yetersiz Beslenme
Geniş kol kasları yapamamanızın nedeni vücudunuzun yeterince ağırlığa sahip olmaması. Eğer 1.80 boyunda, 70 kilo bir erkekseniz büyük kol kasları beklemeyin. Bu nedenle vücudunuzu büyütmek için yeterli beslenmelisiniz.

Hergün Kol Çalışmak
Erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biride hergün kollara antrenman yaparak yüklenmektir. Bu şekilde sadece kol kaslarınızı yorarsınız. Güçlü kol kasları için en az 36-48 saat dinlendirilmesi gerekiyor. Dinlenme süresinde bacak, karın gibi farklı kas gruplarınızla çalışabilirsiniz.

Bacak Kası Çalışmamak
Kol geliştirmek için bacağı es geçmeyin. Vücudumuzun en büyük kas kütlesine sahip olan bacaklar, büyüme hormonu salgılanmasını sağlar. Bacak çalıştıktan sonra kol çalışarak daha fazla verim alırsınız.

Kompleks Çalışmamak
Diğer kas gruplarından izole bir şekilde sadece kollara yüklenerek yapılan çalışmalar sonuçsuz kalacaktır. Kompleksi hareketler ile tüm kasları çalıştırmak, kol kasını daha hızlı bir şekilde istediğiniz noktaya getirecektir.

Triceps Kaslarının Es Geçilmesi
Kol çalışanların yaptığı en büyük hatalardan biri de biceps kaslarına yoğunlaşmalarıdır. Üst kolumuzun üçte iki gibi büyük kısmını kaplayan triceps kasları es geçilmemelidir. Biceps kaslarını iyi bir forma sokabilmek için bu kaslara odaklanmak yerinde olacaktır.

Bu yazı 1445 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun