" /> Kıvırcık Saçlı Erkekler İçin Saç Bakımı – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Kıvırcık Saçlı Erkekler İçin Saç Bakımı

Paylaş
 

Saç konusu kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Saçların şekli, modeli görünüşümüzü farklı şekillerde etkilemektedir. Bu nedenle de saçlarımızı yapacağımız bakımlar oldukça önemli bir konudur. Özellikle kıvırcık saçlar ayrı bir bakım ve ilgi istemektedirler. Bazı zamanlarda şekle girmeyerek zor durumda kalmamıza neden olan bu tarz saçlar genel olarak kişiye sempatik bir hava katmaktadır. Bakımı doğru ve zamanında yaptığımızda özel bir şekil vermeye de gerek yoktur aslında. Kadınlar için daha sıkıntılı bir durum söz konusu olabilir. Erkekler bu konuda da biraz daha şanslıdır. Kıvırcık saçlı erkekler kadınlar tarafından da sevimli bulunmakta ve ilgi çekici olabilmektedirler. Doğru bir kesimle oldukça güzel görünen kıvırcık saçların en büyük zorluğu kabarmaya olan meylidir. Eğer saçlarınızı kısa kullanmayacaksanız sık sık yapmanız gereken şey kırıkları aldırmak olacaktır.

Saçlarınızın bakımı için öncelikle kıvırcık saçlar için olan şampuanlardan seçmelisiniz. Saçlarınız kuruysa çok sık şampuan kullanmaktan kaçınmalısınız. Kullanacağınız ürün ise jojoba, zeytinyağı ve badem yağı içermesi tavsiye edilmektedir. Kıvırcık saçların parlaması için uygulanacak en kolay maske bal ile yapılandır. Bal ile jojoba yağını bir kasede karıştırın. Saç derinize masaj yaparak bu karışımı uygulayın. Bu karışımı saçınızda yaklaşık 25-30 dakika beklettikten sonra şampuan ile yıkayınız. Bu saç bakım maskesini bir ay boyunca haftada bir kez uyguladığınız zaman farkı göreceksiniz. Bir diğer öneri ise saçınızı çok sıcak su ile yıkamamanız yönünde olacaktır. Aşırı sıcak su saç tellerinizin kırılmasına neden olacaktır.

Bu yazı 3120 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun