" /> Kısırlık Tedavi Edilebiliyor mu? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Kısırlık Tedavi Edilebiliyor mu?

Paylaş
 

Kısırlık Tedavi Edilebiliyor mu?

Çok fazla sayı da kişinin yaşadığı kısırlık problemlerinden dolayı, çocuk sahibi olabilmek her zaman imkânsız gibi görünmektedir. Fakat yıllardır bu konuda yapılan çalışmalar ile birlikte, yapay sperm üretildiği ortaya çıkmıştır. Fransa’da yaklaşık olarak 10 yıllık bir süreç dahilinde, kısırlığı tedavi etmek için bir çözüm yolu bulunduğu bilinmelidir. Alınan bilgilere göre, CNRS laboratuarında, yapay sperm üretiminin başladığı açıklanmıştır. Fransız hükümeti tarafından alındığı bilinen bu yöntem, kısır tedavisinde bir çığır açacak gibi görünüyor.

Laboratuar görevlileri arasında bulunan Marie- Helene Perrard da yaptığı kamuoyu açıklaması ile birlikte, gelişme ile ilgili açıklamalar yaparak, konu ile ilgilenen hastalara yardımcı olarak konuyu açıklığa kavuşturdu.

Perrard’ın yaptığı açıklamaya göre, yeni geliştirilen bu teknik ile erkeklerin, ergenlik dönemi öncesinde bulunan kök hücrelerinin kullanılmasıyla sperm ürettiklerini belirtti.

Tabi ki bu araştırmaların yine her zaman olduğu gibi, fare spermleri ile denendiğini açıklayan Perrard, maymunlarda da bu tekniği uygulayarak, son olarak da insanlarda denenerek, etkili bir yöntem olduğunu açıkladı.

2017 mucizelerinden birisi de bu

Bu yöntem ile dölleme gerçekleştiremeyen erkeklere bir umut olması beklenen yapay sperm, Kanser olan ve kimyasal tedavi gören erkeklerde de oldukça yardımcı olduğunu belirterek, böylelikle üreme sorununun ortadan kalkacağı yönünde de açıklamalarını yaparak, 2017’nin mucize gibi bir tedavi şekli ile ortaya çıktı. Klinik test aşamalarından geçtiği ve onaylandığı taktirde, dünya da 15 bin genç kanser hasta ve 120 bin yetişkinde kullanılması beklenmektedir.

Kısırlık Tedavi Edilebiliyor mu?

Bu yazı 1230 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun