" /> Karın Kası Nasıl Yapılır? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Karın Kası Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Karın kasların vücudun en çok dikkat çekilen bölgesidir ve erkeklerin hepsi bu bölgedeki kasları hep istemiştir.  Bedenin üst kısmındaki hacimsel genişlemeler ve kas yapısındaki gelişmeler karın bölgesindeki adale yapısıyla doğru orantılı olarak kendini gösterir. diğer bir ifadeyle karın bölgesindeki zayıf kas yapısı vücudun başka kısımlarında (omuz, kol, göğüs, sırt ve bacak) elde edilen gelişmeleri de gölgede bırakır. Bu nedenle karın kasları, düzgün ve gösterişli bir gövde yapısı için her zaman geliştirilmesi gereken bir adale grubudur.

Vücud(Gövde) geliştirme (bodybuilding) ile ilgilenenlerin umumi görüşü karın kası yapmanın hayli zor olduğu ve önemli bir gayret gerektirdiği yönündedir. Bu algı itibarıyla de çoğunlukla ihmal edilir ve görmezden gelinir.

Halbuki bilimsel veriler çerçevesinde doğru ve şuurlu bir antrenman, hedefe yönelik bir beslenme programı ve bazı mühim püf noktaları süreci sandığımızdan daha pratik bir duruma getirebilecek ve kısa zamanda sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.

Umumi itibarıyla düzgün karın kaslarına sahip olabilmenin formülü şudur:

Baklava Dilimi Karın Kasları = Doğru Bilgi + Amaca Yönelik Beslenme + Doğru Egzersiz + Sabır ve Azim

Bu yazı 2766 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun