" /> Kafa Tipine Göre Saç Şekilleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Kafa Tipine Göre Saç Şekilleri

Paylaş
 

Hep kadınlar için kullanılır bu söz ama yakışıklı olmayan erkek yoktur proporsiyonunu kullanamayan erkek vardır. Yani giyim tarzıyla, saç kesimi ve kişisel bakımında dikkat ettiği tutumları ile, kullandığı parfümle, bıraktığı saç ve sakal tarzı ile kendisini tam anlamıyla dış görünüşü ile ifade etme eğilimini gösteren erkeği bir kadın yakışıklı olarak nitelendirir. O halde gelin işe erkeklerde tarz oluşumuna kafa tipine göre saç şekillerini belirlemekten başlayalım.

Dikdörtgen kafa tipi: Bu tarz bir kafa yapısına sahip olan erkeğin tercih etmesi gereken saç modeli saçlarını yan taraflara doğru yatırması veya biraz uzatıp saçını arkaya doğru taraması tam anlamıyla yakışıklılığını ortaya çıkarır. Asla saçını havaya doğru kaldırmamalıdır. Zaten uzun olan suratlarını saç kesimi ile dengeleyebilmek burada amaç olmalıdır. Yuvarlak kafa tipi: kesinlikle ortadan ikiye ayırmamalısınız. Yüz şekliniz olan yuvarlak hatları biraz olsun hafifletmek amacıyla saçlarınız hareketli dalgalar halinde oluşturulmalı ya da jöle ve fön fırçası yardımı ile havaya doğru havalı bir tarama şekli ile saç şekline kendi dokunuşunuzu yapmalısınız.

Kare kafa tipi: Karışık saç kestirme modellerini kullanmalısınız. Ne çok kısa ne çok uzun olmalı saçlarınız. Hatta saçlarınızın alnınıza doğru yuvarlak ve keskin çizgilerle bir kesim yaptırmalısınız

Yuz-Sekline-Gore-Erkek-Sac-Modelleri-7

 

Üçgen oval kafa tipi: bu yüz şeklinde genlikle her saç modeli uygundur. Özellikle son zamanların Kore erkeklerinin tercih ettiği mükemmel bir saç modeli seçerek çok daha havalı bir tempoda yaşamınıza devam edebilirsiniz. Baklava kafa tipi: özellikle kulaklarına kadar uzanan bir saç modeli olmalı ve amerikan saç tıraşının yeni tasarımlarını uygulamalısınız. Özellikle son zamanlarda trend olan K-POP erkek sanatçılarının saç modelleri erkeklerin saç kesim şekilleri tercihlerinde doğrudan kaynaklık etmektedir.

Bu yazı 14782 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun