" /> İşte Kısırlığın Nedenleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

İşte Kısırlığın Nedenleri

Paylaş
 

İşte Kısırlığın Nedenleri

Variskosel, erkeklerin dile getirmekte çekinmekte olduğu, tedavi edilmediği sürece de ciddi sorunlara sebep olabilen bir erkeklik problemi olabilmektedir. Çocuk sahibi olabilmeye bile etkili bir sorun olarak ortaya çıkan variskosel, kısırlık nedenlerinin başlıcalarından sayılmaktadır.

Merak edilenler hakkında bilgilere, Hisar Intercontinental Hospital Üroloji Uzmanı Op. Dr. Basri Çakıroğlu’nun sözleri ile ulaşmak isteyenler için bir röportaj hazırlayarak, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çakıroğlu’nun sözlerine göre, variskosel ve kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler şöyle hazırlanmıştır.

Variskosel nedir? 

Son zamanlarda, erkeklerde oldukça sıklıkla görülen variskosel hastalığı, testisin kirli kanının, toplardamarların etkilenmesi ile birlikte, yumurtaların çevresinde toplanarak, cilt altında da bazı değişiklikler yaratan ve sorunlar oluşturan damar büyümesi olarak tanımlanabilir. Damarların genişlemesi ile birlikte kirli kanın tutulmasından kaynaklı olarak variskosel, rahatsızlıkları beraberinde getirmektedir.

Yumurtaların etrafında da kan birikimi olduğunda, gayet normal olarak, bu ısıdan kaynaklı olarak spermler etkilenecektir. Diğer araştırmalara ve uzmanların verdiği bilgilere göre, daha sağlıklı bir sperm üretimi gerçekleştirmek için bile serin ortamlar tercih edilmesi gerekirken, kan ısısı ile birlikte, spermin kalitesinin yüksek olmazı beklenemez öyle değil mi? Sperm sıcak ortam da üretimi sağlıksız olurken, gebelik konusunda da pek etkili olduğu söylenemez. Bu sebepten dolayı, çocuk sahibi olma çalışmaları da serin ortamlarda gerçekleştirilerek, testislerde, bol iç çamaşırları giyilerek, sertin tutulması gerekmektedir.

Uzun süreye bağlı hareketsiz olarak oturma ya da ayakta kalma durumlarından variskosel teşhisi koyulabilmektedir. Ağrılar da günün ilerleyen saatlerinde oluşurken, sabah saatlerinde etkisini yitirebilen bir rahatsızlıktır.

İşte Kısırlığın Nedenleri

 

Bu yazı 1343 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun