" /> İktidarsızlık Nedir Sertlik Sorunlarında Tedavi Var mıdır? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

İktidarsızlık Nedir Sertlik Sorunlarında Tedavi Var mıdır?

Paylaş
 

İktidarsızlık Nedir Sertlik Sorunlarında Tedavi Var mıdır?

Yapılan geniş çaplı araştırmalar sonucunda, Türkiye’de görülen iktidarsızlık sorunları, ortalama olarak % 69,2 değerindedir.  Bu oran içerisinde yer alan erkekler, maalesef, farkı sebeplere bağlı olarak sertlik sorunlarında, uzman doktorlara başvurmak zorunda kalıyor. Hayatı oldukça zor bir hale getiren iktidarsızlık problemleri, psikolojik olarak etkilenmelere ve erkeklerin kendilerini yetersiz hissetmelerine bile sebep olabilmektedir.

Fakat Kadıköy Şifa Sağlık Grubu ürologları Op. Dr. Levent Gürkan ve Op. Dr. Mustafa Günhan, artık iktidarsızlık problemlerini yaşayan erkeklere tedavi şansının olduğunu söylüyor. Yeni geliştirilen bir yöntem ile artık, sertleşme sorunlarından kurtulabilirsiniz gibi açıklamalarda bulunarak, pek çok erkeğe umut olduğu biliniyor. İlaç tedavisi ile kısmen sorundan kurtulabilmek mümkün olduğu gibi, son yıllarda geliştirilen yeni yöntem ile bazı bireylerde kalıcı olarak çözümler sunduğu da bilinenler arasındadır.

İktidarsızlık nedir?

                Aslında, 1992 yılından itibaren, bilimsel olarak, iktidarsızlık kelimesini kullanmak biraz yanlış oluyor. Çünkü iktidarsızlık, sadece sertlik sorunları olmayıp, içeriğinde pek çok farklı problemi de getirebilmektedir. Eğer ki, doğru tanımlamak yapmak gerekirse, sertleşme bozukluğu, erektil diskonksiyon ya da ereksiyon sorunları olarak adlandırabilmemiz mümkündür.

İktidarsızlık, sadece sertleşme bozuklukları olmayıp, erken boşalmadan kaynaklı olarak bayanları tatmin edememe durumu olarak da tanımlanabilir. Stresli yaşam sonucunda cinsel isteği kaybetmek de iktidarsızlık olarak bilinmektedir. Yani, iktidarsızlığın tanımlaması oldukça çok olurken, sertlik sorunları daha yüzeysel olarak işlenebilir durumdadır.

Tedavi

Tedavisi, psikolojik olarak gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra, bazı cinsel destek ürünleri de sertlik sorunlarında yardımcı olacaktır. Tabi ki sigarayı bırakmak ve varsa, diğer hastalıklarınızdan kurtulmanız gerekmektedir. Kullanılan bazı ilaçlar da sertliğe engel olabildiği için, ilaçların uzman ile görüşülmesi gerekmektedir. Uygun tedavi şeklini her bireye göre farklı olarak, uzmanlar tanımlayabilecektir.

İktidarsızlık Nedir Sertlik Sorunlarında Tedavi Var mıdır?

 

Bu yazı 1313 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun