" /> Horlama Yaşam Kalitesini Düşürüyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Horlama Yaşam Kalitesini Düşürüyor

Paylaş
 

Horlama Yaşam Kalitesini Düşürüyor

Horlama sorununun, yıllar içerisinde, tansiyon ve kalp büyümesi gibi pek çok farklı rahatsızlığa yol açtığı bilinmektedir. Yaşam kalitesini de oldukça düşüren horlama sorunu, pratik çözüm önerileri ile birlikte, Anadolu Sağlık Merkezi’nde Kulak Burun Boğaz Uzmanı tarafından açıklamalar yapıldı.

Prof. Dr. Sertaç Yetişer, solunum yolu daralmalarında, bölgeden geçmekte olan havanın, yumuşak doku titreşmesi halinde, ortaya çıkan ses şeklinde horlama tanımlanır diyerek açıklamalarda bulundu. Bu sorun basit bir horlama sorunu olabilirken, ilerleyen dönemlerde ve ileri seviyelerde görüldüğünde, uyku apnesi de uyku bozukluklarına etki edebilmektedir.

Tedavi edilemeyen hastalık da

Prof. Dr. Sertaç Yetişer’in görüşlerine göre, eğer ki hasta da bulunan horlama sorunu tedavi edilmez ise,  hastalarda fiziksel ve mental kapasite düşüklüğü yaşanması mümkün olabiliyor. Elbette ki bir süre sonra kalp ritimlerinde de bozulmalar yaşanırken, yıllar sonra yüksek tansiyon ve kalp büyümeleri gibi sorunları da beraberinde getirir. Horlama sorunları yaşayanların, aslında acil olarak yapması gereklerden, hastaneye gitmek yer alıyor. Sonuçta, solonum yollarında bir şeyler yolunda gitmiyor ve farklı bir ses ortaya çıkıyor. Hiç bir zararı olduğunu düşünmeseniz bile, farklı ve yüksek ses olarak ortaya çıkan bu ses sizleri rahatsız ederek, şüpheye düşürmesi gerekiyor. Normal nefes alıp vermek varken, oldukça gürültülü bir şekilde nefes alma sağlanıyorsa, elbette ki bir sorun yaşanıyor öyle değil mi? Bir doktora danışarak, teşhis koyulmasını ve tedavisinin yapılmasını sağlayabillirsiniz.

Anatomik bozukluklar düzeltiliyor

Bazı cerrahi müdahaleler ile üst solunum yollarında darlığa sebebiyet veren bozukluklar düzeltilerek, burun kemiklerin de bulunan sorunlar ve burun etleri de tedavi edilerek, sorunlar ortadan kaldırılıyor. Geniz eti ve duruma neden olan sorunlar, cerrahi müdahaleler ile kolaylıkla tedavi edilirken, lazer ya da yumuşak damak implantları da kullanılan yöntemler arasında.

Horlama Yaşam Kalitesini Düşürüyor

Bu yazı 1201 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun