" /> Halı sahada maç yapanlar uyarı! – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Halı sahada maç yapanlar uyarı!

Paylaş
 

ABD’DE gerçekleştirilen bir çalışmaya tarafından, kauçuk ve otomobil lastiklerinin geri dönüşümü ile elde edilen siyah plastik maddelerin, arsenik, cıva, kurşun ve benzer gibi ağır metaller içerdiği, bunların da suni çim ile yoğun olarak temasta olan kişilerin vücutlarına rahatça geçebileceği belirtildi. 

Washington Üniversitesi futbol takımı teknik direktörü Amy Griffin, derhal ABD’de aktif olarak futbol oynayan 158 sporcuda kanser vakalarının görüldüğünü, bu sporcuların da büyük çoğunluğunu yüzde 60 oranıyla kalecilerin oluşturduğunu vurguladı.

Kalecilerin her zaman atlayış yaptığını ve vücutlarının kayıtlı bölgelerinde sıyrıklar oluştuğunu söyleyen Griffin, “Oluşan bu sıyrıklar sahada yer alan siyah plastik parçalar ile bağlantı ediyor ve plastik içerisinde bulunan kanserojen maddeler kan yolu ile sporculara geçebiliyor. Zaten kanser vakalarının birçok kan ile aynı” ifadelerini kullandı. Söz konusu plastikleri üreten büyük firmalar ise bu iddialara aleyhinde çıkarak ürettikleri plastik maddelerin tehlikesiz olduğunu savunuyor.

Bu yazı 650 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun