" /> Gömlek ve Kravat Nasıl Seçilir? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Gömlek ve Kravat Nasıl Seçilir?

Paylaş
 

Gömlek ve Kravat Nasıl Seçilir?

Erkek giyim söz konusu olduğunda kravatların yeri herzaman farklıdır. Kadın giyimle karşılaştırıldığında aksesuar olarak erkeklerin çok fazla seçeneği olmadığı düşünülürse kravatın önemi daha iyi anlaşılacaktır. Erkekler için tarz bir görünüm oluşturmada kravat ve gömlek seçimi çok önem taşıyor. Renk, desen, model olarak tarzınızı en iyi yansıtacak seçimler yapabilmeniz adına sizlere bazı öneriler hazırladık.

Kravat Nasıl Seçilmeli?
Kravat seçerken kumaşının kalitesine, dikimine ve potlu görünmemesine dikkat etmelisiniz. Kravatı almadan önce mutlaka elinize alın ve üzerinizde deneyip karar verin. Rahat düğüm atılmayacak sert dokulu kravatlar seçmeyin. Görünüm olarak akan, parlak bir şekli olmasına özen gösterin.

Gömlek Nasıl Seçilmeli?
Birçok çeşitte gömlek modeli var. Fakat beyaz, mavi ve açık pembe gömlekler mutlaka her erkeğin gardrobunda bulunması gereken parçalar arasında.

Kadın erkek farketmeksizin dolapların en temel parçası beyaz gömlekleri her tarz ve renkte kravat ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kusursuz bir arkaplan olan beyaz gömlek tüm kravatları mükemmel gösterir. Bir diğer erkek gömlek klasiği ise gökyüzü mavisi olanlardır. Bu gömlekler için aynı rengin koyu tonlarında kravatlar yada dokulu olan kravatlar kullanabilirsiniz. Cesur renklerden denemekten korkmuyorsanız özellikle turuncu, sarı-kırmızı, bordo ve hardal kravatlar mavi gömlek ile harika bir uyum sağlamaktadır.

Klasiklerden olan uçuk pembe gömlekler için ise en uygun kravat rengi yeşildir. Özellikle haki yeşil kravatlar bu gömleklere asil bir duruş katmaktadır. Ayrıca mat kumaşlardan lacivert kravatlar bu gömlekleri güçlü gösterir. Kahve ve sütlü kahve tonları da yine bu gömleklere yakışan kravat renkleridir.

Bu yazı 2271 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun