" /> Fazla Egzersizler Testosterona Etki Ediyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Fazla Egzersizler Testosterona Etki Ediyor

Paylaş
 

Fazla Egzersizler Testosterona Etki Ediyor

Her ne kadar yapılan egzersizler, sağlık açısından olumlu sonuçlar oluştursa da, yanlış uygulanması dahilinde, erkeklerin testosteron seviyelerinde düşüşe neden olduğu belirtildi. Sports International eğitmeni olan Oktay Sağnak, erkeklerin, bu konuda dikkatli olmasını önererek, egzersizlerin doğru şekilde gerçekleştirmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Fazla kardiyo önerilmiyor

Spor da büyük bir öneme sahip olan kardiyo, antrenmanların uzun sürmesi, erkeklere faydalı olduğu söylenmiyor. Çünkü uzun süre kardiyo çalışması, erkeklerin testosteron düşüşlerine sebep olabildiği araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Yağ yakımı ve kas hacmini yükseltmek için yapılan kardiyoların, dikkatli yapılması, konu için oldukça büyük bir öneme sahip.

Kalori alımı % 15 sınır

Beslenme kontrollerinde, eğer ki kalori alımı % 15 ve daha üzeri olarak kesintiye uğratılırsa, sporcu, açlık sınırı ile karşı karşıya kalacağından, tehlikeli bir durum ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı da, yağ yakımı yavaşlayacak ve testosteron seviyelerinde düşüş yaşanacaktır.

Bu öneriler göz önünde bulundurulması ve günde maksimum 45 dakika kardiyo yapılması önerilmektedir. Uzun tutulan kardiyo çalışmalarında, vücut yıpranıyor, harap oluyor ve kas kayıplarına bile sebebiyet verebiliyor.

Etkili kısa süreli çalışma

Uzun süre yavaş bir çalışma yerine, kısa süre, 30 dakika olarak çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Fakat süreyi en iyi şekilde kontrol ederek, etkili bir kardiyo çalışması sağlayabilirsiniz. Bu da sporcu için daha faydalı olabilecektir. Böylelikle testosteron seviyeleri de normal seviyede tutulmuş olacaktır.

Fazla Egzersizler Testosterona Etki Ediyor

Bu yazı 1571 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun