" /> Evde Sırt Egzersizi Teknikleri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Evde Sırt Egzersizi Teknikleri

Paylaş
 

Evde Sırt Egzersizi Teknikleri

Yoğun bir iş temposu içinde spor salonuna gitmeye vakit bulamayan beyler evde kendilerine vakit ayırarak fit bir vücuda sahip olabilirler. Ev ortamında bazı aletler yardımıyla rahatlıkla sırt kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

One-Arm Dumbbell Row dediğimiz sırt geliştirme hareketini evde kendi şartlarınıza göre yorumlayarak uygulayabilirsiniz. Elinizi ve dizinizi rahatlıkla üzerine koyabileceğiniz yumuşak olmayan, yerden yüksekte bulunan bir yer ayarlayın. Ağırlık olarak dambıllarınız varsa onları kullanabileceğiniz gibi yoksa şişelerin içine kum doldurarak kullanabilirsiniz. Ağırlıklarınızı ayarlayıp yerleşeceğiniz yerin sağına ve soluna ayrı ayrı yerleştirin. Yerinize geçin ve bir elinizi, dizinizi yerleştirin diğerleri paralel olsun. Diğer elinizle ağırlığı kaldırıp göğsünüze doğru çekin ve indirin. Bu hareketi sağ ve sol her iki tarafınızla tekrarlayın.

Üst sırt bölgenizi çalıştırmak için barfix barı kullanabilirsiniz. Bu şekilde trapez kaslarınızı harekete geçirirsiniz. Barfix barınıza kollarınızı iyi bir şekilde yerleştirmek için omuz genişliğinde olmasına dikkat edin. Ayrıca zıplayarak bara tutunmanız kendinizi kolay çekmenizi sağlar. Nefes alıp vererek kendinizi kaldırın indirin.

Evde uygulayabileceğiniz başka bir hareket ise yüzükoyun bir şekilde yere uzanarak ellerinizi başınızın üstüne koyun ve aynı anda vücudunuzun hem üst hem alt bölgesini kaldırıp indirin. Ayrıca bu hareketi yaparken havada vücudunuzu 5-10 saniye tutmanız daha etkili olacaktır.

Bent-Arm Dumbbell Pullover olarak bilinen hareketi evde kendi imkanlarınızla uygulayabilirsiniz. Omuzlarınızı yerleştirebileceğiniz genişlikte yerden yüksek bir yer ayarlayın. Ardından ağırlıklarınızı hazırlayın. Omuzlarınızı bu yere yerleştirip dizlerinizi 90 derecelik açıda bırakın ve ayaklarınızı yere bassın. Vücudunuzun kalan kısmı yere paralel olmalı. Ardından ağırlıkları kaldırıp indirmeye başlayın.

Bu yazı 1398 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun