" /> Evde Arka Kol Kası Nasıl Yapılır? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Evde Arka Kol Kası Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Evde Arka Kol Kası Nasıl Yapılır?

Çoğunuz vücudumuzu düzene sokabilmek ve kas yapabilmek için spor salonlarına para dökmek gerekiyor zannediyor. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. Sizler evlerinizde kendi imkânlarınız ile kas yapabilir ve vücudunuzu bir düzene koyabilirsiniz. Elbette ki bu konuda gerekli bilgi sahibi olmanız ve yeterince araştırma yapmanız gerekmektedir.

Sizlere bu makalemizde evde arka kol kası nasıl yapılır onlardan bahsedeceğiz.

Kol kası hareketleri nelerdir?

Kolumuzda bulunan kas gruplarını çalıştırabilmemiz için bazı hareketlere ihtiyaç duyarız. Bu hareketlerin evde gerçekleştirebilecekleri hakkında bilgi vermek gerekirse eğer bunlar şöyle sıralanabilir.

  • Şınav bildiğiniz gibi pek çok kas grubunu çalıştırmaktadır. Fakat sizler sadece arka kol kasınızı geliştirmek istiyorsanız, şınav pozisyonunu biraz değiştirerek bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Ellerinizi birleştirerek yan yana koyarak, şınav çekebilirsiniz.

Eğer ki dumbell kullanmak istiyorsanız hareketler şöyle sıralanabilir.

  • Tek bir dumbell kullanılarak, yukarı doğru kaldırılır, daha sonra, baş arkasından enseye paralel olacak şekilde indirilerek kaldırılır.
  • Diğer bir hareket ise şöyledir. Tek bir dumbell kullanılarak, örneğin sol arka kol kası çalışılacaksa, 90 derece eğilir. Sağ kol dize konulma şekli ile destek alınabilir. Daha sonra sol kol dışa doğru itilerek hareket uygulanır. Bu şekilde tekrarlar gerçekleştirerek, kaç kez yapılacağı hakkında vücudunuzun yapısına göre kendiniz karar verebilirsiniz.
  • Bu şekilde çalışmalarınızı düzenli bir şekilde yaparak, bahsettiğimiz şınav hareketini de uygulayarak arka kol kasınızı çalıştırabilirsiniz.

 

Bu yazı 2020 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun