" /> Erkeklerin Orgazm Süresi ve Sorunları – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerin Orgazm Süresi ve Sorunları

Paylaş
 

Erkeklerin Orgazm Süresi ve Sorunları

Tüm erkeklerin, cinsel ilişki esnasında yaşadıkları, orgazm süreleri farklı olabilmektedir. Genel olarak bir erkeğin orgazm süresi, 5 ile 15 saniye olması mümkündür. Yine süresi gibi, tipleri de farklı olan orgazm, 2 farklı tip ile sizlere açıklanabilir.

Orgazm çeşitleri

Yukarıda, orgazmın her erkek için farklı bir şekilde yaşanacağını belirtmiştik. Nöbete kapılma tipi ve ılımlı tip olmak üzere, 2 farklı tip orgazm şekli tanımlamak mümkündür.

Nöbete kapılma tip orgazm

Bu tip durumlarda, cinsel arzuya bağlı da olarak, nabız normalinden daha güçlüdür. Sonuç olarak ise, gerçekleşen boşalma, normalinden daha şiddetli bir şekilde fışkırarak ortaya çıkmaktadır. Bu tipte ise, erkekte görülen kasılmalar, ayakta ve ağızda seğirme durumları ortaya çıkabilmektedir.

Ilımlı tip orgazm

Peniste bulunan nabız, normal bir seviyedir. Anormal bir şekilde güçlü olmadığından, boşalma damla şeklinde gerçekleşebilir.

Orgazmda Bozukluklar

Orgazm olamama durumu, günümüzde bazı erkeklerin sorunları arasında yer alır. Yani, hiç orgazm olamayanlar için geçerli bir durumdur. Normal olarak da, kişinin psikolojik olarak etkilenmesine ve kendine olan güvenini yitirmesi ile sonuçlanabilir.

Rastgele anorgazmi

Bu sorun ise, dönem dönem orgazm bozukluklarının olduğu anlamındadır. Bazı sağlık şartlarına bağlı olarak kendini gösterebilir.

Koital Anorgazmi

Sadece cinsel birleşme ile orgazm olamama halidir. Fakat mastürbasyon gibi yöntemler ile orgazm olabilmek mümkündür.

Erken orgazm

Genel olarak erken boşalma ile birlikte görülse de, orgazm, bir duygu olarak tarif edilmektedir.

Erkeklerin Orgazm Süresi ve Sorunları

Bu yazı 1716 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun