" /> Erkeklerin Cinsel Hayatı Bitiyor mu? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerin Cinsel Hayatı Bitiyor mu?

Paylaş
 

Erkeklerin Cinsel Hayatı Bitiyor mu?

Toplumda, erkeklerin oldukça sık olarak karşılaştıkları bir sorun, cinsel hayatın başarı ile sonuçlanabilmesi için yeterli sertlik düzeyine ulaşamama durumu olarak tanımlanmaktadır. Bu tanımlamayı yapan Op. Dr. Evren IŞIK, genel olarak orta yaş üzeri bireylerin % 30 luk bir kısmında, sertleşme ile ilgili problemlerin yaşandığını açıklamıştır. Açıklamayı yapan operatör doktor, sertlik sorunlarına genel olarak, sigara kullanımının oldukça etkili olduğu belirtmiştir. Bunlar ile birlikte, şeker hastalığı, obezite ve kolesterolün yüksek olma durumu da sertleşme sorunlarını ortaya çıkaran nedenler olarak belirlenmiştir. Bu hastalıklar önemli risk grupları arasında yer alırken, psikolojik olarak da kendini gösterdiği de bilinmektedir.

Bahsedilen sertleşme sorununun, ana nedeninin ne olduğunun, tedavi sürecinde büyük bir önem taşıdığını da Evren IŞIK tarafından açıklanmaktadır. Oldukça sık görülen fiziksel nedenler, penis damarlarının hastalığı ile ilgili olarak ortaya çıktığını vurgulaması ile birlikte, damar hastalıklarının, penis sertliği için gerekli olan kan akış miktarını azalttığını da vurgulayarak, açıklamalarına eklemiştir.

Muayenenizi Ertelemeyin

                Her ne kadar sertlik sağlayıcı ürünler yardımcı olduğu söylense de, ileri derece damarsal problemler yaşayan hastalar için, etkili olmadığı bilinmektedir. Bu konuda ise Doktor IŞIK şunları belirtmiştir.

Penis eğriliği ve sertleşme sorunları ile bizlere başvuru yapan hastaların, cerrahi müdahaleler ile bu sorunlardan kurtulabileceğini sözleri ile açıklamıştır. Penis eğriliği, ilerleyen zamanlarda, ağrılı ilişkilere neden olabilirken, sorun düzeltilmedikçe de ilişkiye bile girememe durumu ortaya çıkmaktadır. Genel olarak şikâyetler bu şekilde gelirken, bu sorunların ortadan kalkabilmesi için, alternatif seçenekler uygulanarak, işlemler tamamlanmaktadır.

Erkeklerin Cinsel Hayatı Bitiyor mu?

Bu yazı 1835 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun