" /> Erkeklerde Ter Kokusu Önleme – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Ter Kokusu Önleme

Paylaş
 

Erkeklerde Ter Kokusu Önleme

Havalar ısındığında özellikle yaz şehirlerinde yaşayanlar için çekilmez terleme ve ter kokusu problemi hayatı çekilmez yapıyor. Günlük hayatın içinde rahatsızlık veren, toplu taşıma araşlarında, iş yerinde bizi tedirgin eden ter kokusundan kurtulmak mümkün. Erkekler rahatsız edici ter kokularından kadınlar gibi gerekli önlemleri aldıklarında rahatlıkla kurtulabilirler.

Öncelikle ter kokusunun nasıl meydana geldiğinden bahsetmek gerekirse esasında kokan ter değil vücudumuzda ve tenimizde bulunan bakterilerdir. Terlediğimizde vücudumuzda bakteriler meydana gelir ve koku yapar. Ayrıca ter kokusu sadece koltukaltında meydana gelmez bedenimizin birçok bölgesinde olur. Bu noktada günlük duş almak ve vücudumuzu iyi bir şekilde temizlemek önemlidir.

İyi bir duşun ardından koltukaltı gibi bölgelerinize ter kokusu önleyici Deotak gibi kremlerden sürerek gün içinde rahat edebilirsiniz. Ter kokusunu önleyici kremlerin yanında çeşitli rollon, deodorant birçok ürün bulunmaktadır. Ardından kuruyan cildinize deodorant sıkmalı ve kıyafetinizi giydikten sonra parfümünüzü kullanmalısınız. Böylece gün içinde ter kokusuz olur ve enerjinizi muhafaza edersiniz. Burada önemli nokta deodorant, krem gibi ürünleri duştan sonra temiz cilde uygulamaktır. Bu şekilde ter ve koku oluşumunu büyük oranda önlersiniz. Ayrıca deodorantınızı yanınızda taşıyarak gün içinde koltukaltlarınıza sıkabilir ve kendinizi yenileyebilirsiniz.

Bununla beraber özellikle koltukaltı ve kasık gibi bölgeler tıraş olmadığında, vücudun terlemesinin ardından buradaki tüyler etrafa koku yaymaktadır. Bu anlamda haftalık olarak vücut tıraşınıza özen göstermeniz de ter kokusu önlemek için ideal bir yöntemdir.

Bu yazı 1303 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun