" /> Erkeklerde Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler

Paylaş
 

Saç dökülmesi erkekler de kadınlara oranla daha erken yaşta saç dökülmeye başlar ve saç dökülmesi kısa bir zaman aralığında hızla devam eder ve kafada saç kalmaz. Erkekler saç dökülmesinin bazı sebepleri vardır. Başta stres, anemi, vitamin eksikliği, yaşa bağlı, bazı hastalıklar, ilaçlar, aşırı kilo kaybı, çevresel faktörler gibi sebepler bulunmaktadır. Saç dökülmesi kişinin fiziksel olarak görünüşünde değişme ve bu değişme kişinin kendini kötü hissetmesine neden olmaktır. Saç dökülmesine doğadan gelen mucizevi bitkilerle bu saç dökülmesini engelleyip dökülen yere tekrardan saç çıkmasını sağlayan bitkilerin neler olduğunu öğrenelim ve hemen saç derimize ve saçlarımıza uygulayalım.

Nane yağı ve zeytinyağı, bir yemek kaşığı nane yağı ve bir yemek kaşığı zeytinyağı karıştırıp saç derinize özellikle saçınızın dökülen kısmına parmak uçlarınız masaj yaparak iyice yedirin. 1 saat kadar bekletin uygulamayı saçlarınızdan ardında şampuanla yıkayın bunu haftada iki defa yapın. 3 hafta devam edin uygulamaya etkisini görecek kepek sorunuz varsa kepeği de ortadan kaldıracaktır.

Biberiye yağı ve badem yağı, bir çay kaşığı biberiye yapı ve bir çay kaşığı badem yağını küçük bir kase de iyice karıştırın ardında saç derinize ve özellikle dökülen yerdeki deriye iyice parmak uçlarınızla yedirin. Bir saat bekledikten sonra duş alın. Bu uygulamayı haftada bir defa yapın. 3-5 uygulama sonrası etkisini göreceksiniz. Dökülen bölgedeki saçar çıkacak ve saçlarınız gürleşecektir.
Kekik yağı, saç dökülmesi mükemmel sonuç verir. Saç köklerini güçlendir, dökülen yere yeni saçların çıkmasını sağlar, olan saçları gürleştirir. Sağlıklı saçların oluşmasını sağlar, bir yemek kaşığı kekik yağını saç derinize parmak uçlarıyla uygulayın bir yemek kaşığı az gelirse yarım yemek kaşığı daha kullanabilirsiniz. Masaj yaparak saç derinize uygulayın haftada bir defa 4 hafta kekik yağını saç derinize uygulayın.

Bu yazı 1327 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun