" /> Erkeklerde Saç Dökülmesi Problemi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Saç Dökülmesi Problemi

Paylaş
 

Erkeklerde Saç Dökülmesi Problemi

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından olan saçlarında çok farklı sebeplere bağlı olarak değişmekle birlikte saç dökülme problemi yaşanmaktadır. En fazla karşılaşılan sebep ise genetik faktörlerdir. Eğer babanızın saçları çok dökülüyorsa sizde de aynı sorunun olması çok normal.

Saç dökülmesinde bir başka etken ise yaşa bağlı meydana gelen sorunlardır. 25 yaş üzeri erkeklerin sadece %25 inde dökülme görülürken bu oran 50 yaş üzeri erkeklerde %50’yi bulmaktadır. Genetik sorunları elediğimizde saç derisinde yaşanan kepek vb. problemler dökülmelere neden olur.

Saç dökülmesi küçük bir problem gibi görünsede erkekleri psikolojik olarak etkilemektedir. Saç kayıplarını önlemek adına birtakım önlemler alınabilir. Örneğin kepek saç kaybını artıran bir durumdur ve kepek için etkili şampuanlar ile önlem alabilirsiniz. Saç temizliğinize, bakımınıza özen göstererek dökülmeleri azaltabilirsiniz.

Bunlarla beraber saç dökülmeleri hormonlara bağlı olarak da meydana gelmektedir. Erkeklerde bulunan testesteron hormonunda yaşanan salgı bozuklukları saç kayıplarına neden olabilir. Doktora giderek gerekli testleri yaptırarak bunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bazı vitaminlerin eksikliği de saç dökülmesi nedenleri arasındadır. Saç derinize haftalık olarak uygulayacağınız maskeler, beslenmenize dikkat ederek bu problemle savaşabilirsiniz.

Saç derisinde meydana gelen aşırı kurumalarda dökülmelere sebep olan etkenler arasındadır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi kullanarak saç derinizi nemlendirebilirsiniz. Ayrıca saç serumları kullanarak derinize bakım yapabilirsiniz. Özellikle sıvı formlu saç serumları çok etkili olmaktadır. Saç dökülmesi için kullanılan spreyler ile rahat edebilirsiniz.

Bu yazı 1986 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun