" /> Erkeklerde Meme Büyümesi – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Meme Büyümesi

Paylaş
 

Erkeklerde Meme Büyümesi

                Her ne kadar farklı rahatsızlıklarında sebebi olarak meme büyümesi ortaya çıksa da, maalesef, sağlıksız beslenmeden kaynaklı olarak da ortaya çıkabilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra, yanlış bazı hareketlerden kaynaklı olarak meme büyümesi ortaya çıkabilmektedir. Erkeklerin genel olarak da yaz aylarında bu durumdan utandığı bilinirken, Acıbadem Maslak Hastanesi uzmanları, konu hakkında uyarılar ve önerilerde bulunmuştur.

Bu rahatsızlık ile karşılaşan erkekler, maalesef yazın tadını çıkaramıyorlar. Bir kâbusa dönen yaz günleri, diğer insanlar için heyecan ve mutluluk uyandırırken, bu kişilerde ise oldukça olumsuz etkilerini otaya koyuyor.

Bahsettiğimiz bu doku büyüklüğü, erkeklerde, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Testosteron ve östorejen hormonlarının bozukluklarından kaynaklandığı bilinirken, bazı kişilerde çift taraflı bazı kişilerde ise tek taraflı büyüme olarak ortaya çıkıyor.

18 kişide 1

Bu rahatsızlığının görülme ihtimalini, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan ve İstanbul Acıbadem Maslak Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar 1/18 olarak tanımlamıştır. Yani 18 erkekten sadece 1 tanesinde görüldüğü bilinirken, oldukça sık rastlanılan problemlerden olabilmesi mümkündür.

Beslenme ve Hareketsizlik

Kişilerde görülme sıklığını söyleyen Yazar, genel olarak sağlıksız beslenme ve hareketsizliğin bu durumu tetiklediğini öne sürmektedir. Yani, hastalık ile karşılaşmak istemeyenlerin, beslenme ve spor alışkanlıklarına bir düzen kazandırması, konu hakkında daha faydalı bir davranış olabilecektir.

Erkeklerde Meme Büyümesi

Bu yazı 1042 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun