" /> Erkeklerde meme büyümesi… – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde meme büyümesi…

Paylaş
 

Spor dünyasının karabasanı doping antik çağlardan beri yapılan bir tatbik lakin etkin doping maddeleri çağdaş farmakolojinin ortaya çıkmasından sonra geliştirildi. Diğer Taraftan bundan böyle bu maddeleri yalnızca kazanmaya odaklanmış bir grup atlet kullanmıyor. 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin %6.4’ü, kadınların da 1.6’ sı hayatlarında en düşük bir defa bu tür maddelerden almış. Dilekçe amacı adale kuvvetini ve performansı arttırmak olunca bu maddelerin büyük çoğunluğu anabolik androgenik steroidlerden oluşuyor, yani testesteron yarı etkileri olan maddeler.

Fitness salonları müdavimleri üstünde yapılan çalışmalarda bu maddelerin genelde tanıdık bir doktor veya eczaneden alındığı saptanmış. Internet üzerinden yapılan satışlar ise son yıllarda giderek artmakta. Bazen yiyecek takviyeleri içine de gizlenen bu maddeler kargoyla kapınıza değin geliyor. Bunlar hap olarak geliştirilmiş ürünler olmadıkları için birçok süre içindeki maddeler, etkinlikleri ve tabi tesirleri bilinmiyor. Bu anabolik steroidlerin bir kısmı testesterona dönerken , bir kısmı ayrıca testesterona keza de östrojene dönüşebiliyor. Bu durum çift çevrili emrindeki etkilere yol açabiliyor: testesteron etkisi ile çalışmayı bırakan testisler küçülüyor ve sperm sayısı azalıyor, akneler çıkıyor, saçlarda incelme ve dökülme başlıyor; öte yandan östrojen etkisi ile ereksiyon bozuklukları ve memelerde çoğaltma (jinekomasti) ortaya çıkıyor. Bu yan tesirlerin çoğu maddeler bırakıldıktan sonra kendi kendine düzelebiliyor. Ancak ortaya meydana çıkan meme dokusu daimi bir jinekomastiye yol açabiliyor.

Erkeklerin yüzde 25’inde meme büyümesi var

Erkekte meme büyümesinin eksik rastlanan bir durum olmadığını belirten Prof.Dr.Ferit Demirkan erkeklerin meme büyümesinden nasıl kurtulabileceğini şöyle açıkladı: “Erginlik çağında erkek çocuklarının % 25’inde geçici olarak bir meme büyümesi görülebiliyor. Bu tür jinekomastiler, %10 luk bir kesim dışında kendiliğinden düzeliyor. Obezitenin bir sonucu olarak da jinekomasti ortaya çıkabiliyor, zira artı yağlar bir östrojen kaynağı. Lakin sebep ne olursa olsun jinekomasti psikososyal açıdan büyük bir baskı yaratıyor. Yapılan testlerde erkeklerin % 65’inin beden algısı ve cinsel performans açısından etkilendiği gösterilmiş.Jinekomastik erkeklerde ereksiyon, orgazm ve ilişkideki tatmin düzeyi açısından daha düşük skorlar var.

Hal böyle olunca jinekomastinin düzeltilmesi elzem oluyor. Ancak bu genel uyuşturma aşağıda cerrahi bir teşebbüs gerektiriyor.  Memelerdeki büyümenin ne kadarının yağ ne kadarının meme bezi olduğunu iyi anlamak için ultrason yapmak yardımcı oluyor. Meme bezi minimalse yalnızca liposuction yerine getirmek tatmin edici oluyor. Ama 1-2 cm civarında bile meme bezi varsa bunu liposuction ile elde etmek muhtemel yok, çünkü bu doku çok sert. Vazer hatta lazer bile bunu eritemiyor. Böyle vakalarda meme başının altından yapılan ufak bir kesiden girilerek meme bezi alınıyor. Çevre dokulardaki yağ fazlalıkları da liposuction ile alınıyor.

Jinekomasti ameliyatlarında en sık rastlanan 2 sorundan biri memelerin hala pozitif görünmesi. Meme başı altındaki meme dokusunun bütün alınmaması bu durumu yaratıyor. İkinci sorun ise bunun bütün tersi: Meme başının altı fazla boşaltılırsa burası göğüs kaslarına yapışıp çukurlaşıyor. koskocoman ve sarkık memelerde ise deri fazlalığı öteki bir problem olabiliyor. Lazer liposuction ile cildi bir tedarik sıkılaştırmak olası. Lakin sarkma fazla ise cilt eksizyonu yapıp farkedilen yara izleri vazgeçmek gerekiyor.

Eğer çok yorulmadan six-pack gerçekleştirmek istiyorsanız anabolik steroid olmak yerine high definition vazer liposuction yaptırmak daha iyi bir seçenek olabilir.”

Bu yazı 695 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun