" /> Erkeklerde Kısırlık Artıyor – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Kısırlık Artıyor

Paylaş
 

Erkeklerde Kısırlık Artıyor

Erkeklerin kısırlık sorunları ile karşılaşması gün geçtikçe etkisini sürdürüyor. Yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen erkeklere, pek çok farklı sebeplerden dolayı, kısırlık durumları ortaya çıkmıştı. Bu sorununda son zamanlarda oldukça yaygın hale gelmesi ile birlikte, etkisini de hızla sürdürdüğü bilinmektedir. Genetik sebeplere bağlı olarak ortaya çıksa da, daha önce iltihaplı rahatsızlıklar geçirme ya da doğumsal anomaliler ile birlikte kimyasal, çevresel etkenlerde kısırlık için sebepler arasındadır. Uzmanlara göre, çevresel ve kimyasal faktörlerin yıllar geçtikçe artığı düşüncesi, kısırlığı da daha yaygın bir hale getirmiştir. Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan çiftlerin, % 40 bir oranla erkekten kaynaklandığı da bilinmektedir. Toplumda ise, % 15 lik bir bölümü, çocuk sahibi olabilmekte gerçekten oldukça zorlanıyor.

 Yöresel faktörler ve etkisi

Kısırlıkta yöresel faktörlerinde etkili olabildiğini savunan Dr. Hakan Özörnek, geçmiş zamanda yaşanan Çernobil felaketinin, Karadeniz bölgesi için bir sorun teşkil ettiği belirtiyor. Her ne kadar araştırmalar ile destek verilmese de, Karadeniz de erkeklerde görülen kısırlık, bu olaya bağımlı bir şekilde ortaya çıkabilir görüşünü kendi düşünceleri ile savunuyor.

Kısırlığın belirtileri 

Erkeklerde ve kadınlarda farklı olabilse de, genel olarak erkeklerde, kısırlık belirtisi ortaya çıkması. Fakat doktorlar tarafından yapılan tetkikler sonucu, kısırlık teşhisi koyabilmek mümkündür. Yapılan Spermiogram ile tanı koyularak, Özörnek’in görüşüne göre, idrar da yanma ve akıntı olma durumunda da ön teşhis koyulabilir.

Erkeklerde Kısırlık Artıyor

Bu yazı 1566 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun