" /> Erkeklerde Kanser Belirtileri – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Kanser Belirtileri

Paylaş
 

Erkeklerde Kanser Belirtileri

Prostat kanseri, erkeklerde oldukça sık görülen bir hastalık olup, tedaviye erken başlanmaması halinde, oldukça uzun süreli sonuçlara sebep olurken, Intercontinental Hospital Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Bekir Öztürk bu kanser türlerinin dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Genel olarak erkeklerde kanserin belirtileri bir kaç madde ile sizlere sunulmaktadır. Bu belirtileri yaşayan erkeklerin, kanser riski taşıdığı bilinirken, erken teşhisin her zaman tedavi süreçlerinde yardımcı olduğu açıklamalar arasındadır.

  • Sık idrara çıkma hali
  • Testislerde meydana gelen değişiklikler
  • Dışkıda kan görülmesi
  • Ciltte meydana gelmekte olan değişimler

Yukarıda belirtiler, farklı kanser tiplerine bağlı olabildiği gibi, ciddi sağlık sorunlarının olduğunu da ortaya koyabilir. Her ne kadar bu belirtiler her zaman kansere davetiye çıkarmasa da, bu belirtilerin olması durumunda, doktor ile görüşmek her zaman iyi olacaktır.

Sık idrara çıkmak

Ortalama olarak 50’li yaşların üzerinde erkeklerde sıklıkla görülebilmektedir. Eğer ki idrara sık çıkma sorunu ile birlikte, işeme zorlukları ve değişimleri de yaşanıyorsa, muhtemelen prostat bezinin bir göstergesi olmaktadır. Bu sorunların hiç biri olmasa bile, 50 yaş ve üzeri bireylerin, prostat kanserine erken teşhis konulabilmesi üzerine, muayenelerini yaptırması önerilmektedir. Çünkü tedavi ile prostat kanserinden kurtulma imkânı vardır.

Testis değişimleri

Şişlik ya da ağrı durumunda, bir üroloji uzmanına danışmak her zaman önemlidir. Testis kanseri, hızlı bir gelişim göstermektedir.

Dışkıda kan

İdrar yolu ve hemoroid sorunlarından kaynaklı olabilse de, kolon kanserlerinin bazı belirtilerinden olabilir.

Cilt değişimleri

Benlerin, büyüklüklerinde ve renklerinde değişim, cilt kanserinin nedenlerinden olabilir.

Erkeklerde Kanser Belirtileri

Bu yazı 1236 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun