" /> Erkeklerde Kalp Hastalıkları – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Kalp Hastalıkları

Paylaş
 

Erkeklerde kalp hastalıklarının ortaya çıkması diğer cinsiyete göre oldukça daha fazladır. Bu fazlalığın en büyük sebebi ise artan sigara kullanımı ve tembellik ile beraberinde getirilen sorunlardır. Bu sorunların arasında ise kilo artışı da rol oynamaktadır. Kilo artışı konusunda obezite olma riski ile karşılaşan erkeklerin, kalp hastalıklarına yakalanma riskinin çok daha fazla olduğu yapılan bilimsel açıklamalar doğrultusunda onaylandı. Kilo artışının kalpteki yağlanmayı ve düzensiz ritim bozukluğuna yol açmasını sağladığından dolayı büyük risk taşımaktadır. Taşıdığı bu riski göz önüne almayan erkekler ise sigara kullanımına devam ederek, düzensiz olan kalp ritimlerini iyice bitirmeye çalışmalarından dolayı kalp krizi geçirme riskleri çok yüksek durumda olmaktadır.

Erkeklerde yaş ilerledikçe ortaya çıkması daha olağan duruma gelen kalp hastalıklarını tetikleyen birkaç husus mevcut. Şeker, yüksek tansiyon ve sigara, uyuşturucu, alkol gibi maddelerinde kullanılmasıyla birlikte ilerleyen yaş da göz gününde bulundurulursa erkeklerin kalp krizi gibi kalp hastalıklarına yakalanma oranları çok yüksektir.

Kalp ile ilgili bir sorununuz mevcut ise direkt olarak doktorunuz ile görüşmeniz gerekiyor.

Bu yazı 1339 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun