" /> Erkeklerde Göz Kalemi Nasıl Kullanılır? – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Paylaş
 

Erkeklerde Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Eski zamanlarda gözlere sürme çekilirdi. Günümüz bakımlı erkek tarzında ise yerini göz kalemlerine bıraktı. Erkeklerin kadınlar gibi yoğun bir şekilde makyaj yapması doğru değildir. Bununla beraber bakımlı olmaya özen gösteren erkekler bazı ufak şeyler deneyebilir ki bunlar arasında gözlere çekilen kalemler yer alıyor. Özellikle siyah göz kalemi erkeklerde asi, rockçı bir görünüm oluşturuyor.

Günümüzde modern erkeğin kişisel bakım eşyaları arasında bulunan göz kalemleri en çok deri kıyafetler ile dikkat çekiyor. Matel takıların kullanıldığı jean, deri kıyafetlerin yer aldığı tarzlarda gözlere çekilen göz kalemleri ile erkekler daha maskülen bir görünüme kavuşuyor.

Genellikle erkeklerde siyah renk göz kalemi kullanılsa da kahve, bordo, gri gibi tonlarda tercih edilenler arasında bulunuyor. Göz kalemini sadece gözlerinizin altına yada hem altına hem üstüne sürebilirsiniz. Eğer gözleriniz küçükse alt ve üst kısımlara sürmek gözlerinizi büyüterek ön plana çıkaracaktır. Ayrıca büyük gözlere sahip olanların sadece alt kısımlara sürmesi yeterli olacaktır. Ayrıca gözlerinizi boyadıktan sonra parmağınızla hafif dağıtarak buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Göz kalemi yerine geleneksek ve sağlıklı olan sürmeleri de tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken gözlerinizde alerji yapmayacak ürünler kullanmanız. Göz kalemleri özellikle sakal ve bıyıkları olan erkeklere daha çok yakışmakta ve yüzün ifadesini güçlendirmektedir. Erkek adam gözlerini boyamaz demeyin, bu farklı stili deneyerek karizmanızı artırın.

Erkeklerde Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Bu yazı 1796 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun