" /> Erkeklerde Görülen Erken Boşalma – Erkek Saç Modelleri, Erkek Saç Bakımı, Bıyık Modelleri, Sakal Modelleri, Erkek Dövme Şekilleri

Erkeklerde Görülen Erken Boşalma

Paylaş
 

Erkeklerde Görülen Erken Boşalma

Günümüzde, erkeklerin ortak problemi haline gelmiş olan erken boşalma, maalesef erkeklerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Pek çok farklı nedene bağlı olarak bu sorun ile karşılaşabilmek mümkündür. Genç yaşlarda da olsa orta yaşlarda da olsa, farklı sebeplere bağlı olarak kendini gösterebilir. Boşalma süreci, aslında, kontrol edilebilir bir evre olduğu gibi, tedavi edilebilmesi de mümkündür. Bu tedavi, ilaçlar ile olduğu gibi, kalıcı olarak çözüm isteyen bireyler için de cerrahi müdahaleler ile mümkün olabildiği bilinmektedir.

Erken boşalma neden olur?

Erken boşalmanın genetik olup olmadığı sorulabiliyor. Ya da, bir alışkanlık ya da öğrenilmiş bir refleks olarak adlandırılabilir mi? Psikolojinin de boşalma süreçlerinde oldukça etkili olduğu bilinirken, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), erkekleri bu konuda bilgilendirmeler amacı ile çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erkeklerde ortak bir sorun haline gelmiş olan bu sorunun, aslında yıllardır var olduğu söylenmektedir. Bu konuda Dr. Keçe, yıllardır erken boşalma sizlerde kazanılmış bir refleks olarak tanımlanabilir. Eski yıllardan örnekler verecek olursak, Dr. Keçe’nin açıklamalarına göre, eski yıllarda yaşayan erkekler, her an bir korku içerisindeydi. Seks yaparken bile vahşi bir hayvan saldırısına tedbirli davranırken, bir an önce birleşmeyi tamamlamak üzere düşünce de olduklarından, boşalma erken gerçekleşiyordu. Yani, seksten keyif almak ve rahat olabilmek için, huzurlu ve doğru ortam önemlidir. Bu da sizlerin boşalma süreçlerinizde en etkili rollerden birisi olacaktır diye açıklamalar yapabilmek mümkündür.

Erken boşalmanın aslında suçlusunun penis olmadığı söylenerek, psikolojik nedenlerin etkili olduğu biliniyor. Tabi ki bunların yanı sıra, kullanılan ilaçlar ya da hastalıklardan dolayı da bu durum mümkün olabilir. Konu hakkında uzman doktorunuzdan detayları alabilirsiniz.

Erkeklerde Görülen Erken Boşalma

Bu yazı 1984 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun